AltınBitcoin HaberleriFederal Reserve Board (FED)HaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin: ABD Fed’in faiz kararını bekliyor

ABD merkez bankası rekor enflasyona yanıt vermeyi planlıyor.

Bitcoin Şubat ayında, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ABD’de 1982’den bu yana en yüksek değerine yükseldi – %7.9. Bu endeks ortalama bir değer sağlar ve ABD’deki bir dizi mal ve hizmetin fiyatı son 12 ayda çift haneli yüzdelerle arttı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin.

Böylece ABD Çalışma Bakanlığı’na göre ABD ekonomisinde benzin fiyatı %38 arttı. Kullanılmış arabalar bir yıl öncesine göre %41,2 daha fazla satıyor. Evlerde ısıtmanın fiyatı %23,8 arttı. Et, balık ürünleri ve süt ürünleri de dahil olmak üzere gıda ürünlerinin fiyatı %13 arttı.

Böyle bir durumda, ABD Federal Açık Piyasa Komisyonu (FOMC), ABD merkez bankası başkanı Jerome Powell’ın yanı sıra FRB’nin bazı başkanlarının oranı artırma ihtiyacı konusundaki görüşünü destekleyecektir.

Dikkatinizi Çekebilir: Ethereum 40.000 dolara ulaşabilir

Bitcoin (BTC) Ralli İçin FED’i Bekliyor

Ancak böyle bir durumda ABD hisse senedi yatırımcılarının portföy stratejilerini yeniden düşünmeleri gerekecektir. Gerçek şu ki, Nasdaq Bileşik’in yılın başından bu yana çöküşü yüzde 18’i aştı. S&P 500 yaklaşık %12 düştü. Tüm ihraççıların yaklaşık %75’i son zamanlardaki en yüksek seviyelerinden en az %20 oranında gitti. ABD Federal Rezervi tarafından taban oranında yapılacak bir artış, piyasaya giren likidite miktarını tahmin edilebilir bir şekilde azaltacak ve çok çeşitli ABD hisse senetlerinde daha fazla satışa neden olacaktır.

Bitcoin Yatırımcıları da tahvillerde çok fazla hayal kırıklığı hissediyorlar. Artan enflasyon, hem ABD devlet borcuna hem de çoğu klasik şirket tahviline yatırım yapmayı kârsız hale getiriyor. Altın henüz kendini bir hedge varlık olarak ikna edici bir şekilde gösteremedi: bir ons metal, psikolojik olarak önemli olan 2.000 $ seviyesinin üzerinde tutunamadı ve 14 Mart’ta bu değerin 7.5 $ altında işlem gördü.

Böyle bir durumda uzmanlar, bitcoinin potansiyelini “dijital altın” olarak değerlendiren çeşitli görüşlere dikkat çekiyor. ABD Federal Rezerv oranındaki bir artış, bu söylemi daha da anlamlı hale getirecektir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu