Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Analizleri

Bitcoin %8’in üzerinde düşüş yaşadı, 40.000 dolar seviyesini koruyor

Bitcoin, son 24 saat içinde önceki kapanışından yaklaşık 3.700 dolar düşerek 40.000 doların hemen üzerinde kalmak için yüzde 8’den fazla kaybetti.

Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük sanal para birimi olan Bitcoin, 2 Ocak’ta belirlenen yılın en yüksek seviyesi olan 47.989 dolardan yüzde 15.3 düştü.

CoinDesk verilerine göre, Bitcoin piyasa değeri 766,51 milyar dolar iken, hacim son 24 saatte 1,26 milyar dolardı.

Bitcoin, geçtiğimiz yıl boyunca değişken bir eğilime tanık oldu – sanal para birimi, 69.000$’a yakın bir yüksek ile 28.825,76$’lık düşük bir seviye arasında gidip geldi.

Ethereum blok zinciri ağına bağlı kripto para birimi olan Ether de önceki kapanışından 231.92 dolar düşerek yüzde 8’den fazla düşüşle 2.884 dolara düştü.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin Fiyat Tahmini: Kripto Para Birimleri için Negatife Döndüğünde BTC %4 Düştü

Wall Street endeksleri Perşembe günü Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etme olasılığı üzerine sert düştü. Hindistan hisse senedi piyasaları da Perşembe günü yaklaşık 100 puan düşüşle kapattı.

Dogecoin, Shiba Inu, Solana, Litcoin, XRP, Chainlink, Cardano, Polygon, Terra, Stellar, Internet Computer, Avalanche ve Cosmos gibi diğer kripto para birimleri de son 24 saat içinde ağır kayıplar verdi.

Uluslararası Para Fonu (IMF) Genel Müdürü Kristalina Georgieva Salı günü, desteklenmeyen kripto para birimlerinin ihtiyatlı bir şekilde tasarlanmış merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) ile eşleşmeyeceğini söyledi.

RBI Başkan Yardımcısı T Rabi Sankar geçen hafta kripto para birimlerinin Ponzi planlarından bile daha kötü olduğunu ve bir ülkenin finansal egemenliğini tehdit ettiğini söyledi.

Daha önce, Birlik Bütçesinde maliye bakanı Nirmala Sitharaman, kripto para birimlerine veya NFT’ler gibi diğer dijital varlıklara alım satım veya yatırımdan elde edilen getiriler üzerinde yüzde 30 vergi açıklamıştı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu