Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin 50.000$ Direncini Kırdı

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi 50.000 doları aştı.

TESLA Ceo’su Elon Musk, şirketinin çevresel kaygılar nedeniyle artık Bitcoin’i arabaları için ödeme olarak kabul etmeyeceğini söyledikten hemen sonra. Bitcoin 50.000 doları en son Mayıs ortasında gördü.

Musk’ın 180 derecelik dönüşü, Tesla’nın sadece üç ay önce 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın almasından bu yana yatırımcıları hayrete düşürdü ve bu satın alma kurumsal ve perakende yatırımcılar arasında güveni artırdı.

ilgili içerik : Proof of Work (İş Kanıtı) Proof Of Stake (Hisse Kanıtı) Nedir ?

Bitcoin, değerinin yarısından fazlasını kaybetmişti ve son birkaç ayda birçok kez 30.000 doların altına düştü. Ancak kaybın çoğu yavaş yavaş telafi edildi ve pazarın geri kalanı da Bitcoin’i izledi.

Bol sıfırlı tüm yuvarlak sayılar gibi, birçok tüccar 50.000 doları psikolojik bir başarı göstergesi olarak görüyor. Bunu ihlal etmek, 55.000 ABD Doları veya 60.000 ABD Doları gibi daha net rakamlara giden yolu açıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu