Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin 40.000 Doların Altına Düşüyor; Neler Oluyor? BTC Neden Düşüyor?

Bitcoin 40.000 Doların Altına Düşüyor; Neler Oluyor? BTC Neden Düşüyor?

Piyasanın Durumu

2021 piyasa için hayal kırıklığı ile sona erdi. Birçoğu, PlanB’nin 100.000 dolarlık BTC tahmininin doğru olacağını umuyordu. Bunun yerine, Bitcoin yılı hayal kırıklığı yaratan 47.500 dolarla kapattı. Artı, yaralara tuz eklemek için, genel pazar 2022’de şimdiye kadar çok durgundu. İki aydan biraz daha uzun bir süre önce, 10 Kasım’da Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.789.63$’a ulaştı. Ancak, o zamandan beri neredeyse% 45 düştü. Twitter’daki birçok tüccar, BTC’nin alt seviyenin 30.000 dolarda olabilmesi için ikili bir baş-omuz modeli oluşturduğuna dikkat çekti.

Bu Çöküşün Arkasındaki Neden Rus Yasağı Mı?

Aylık ortalama hash oranının %11’i ile Rusya, ABD (%35) ve Kazakistan’dan (%18) sonra dünyanın üçüncü büyük Bitcoin madencisidir. Ancak, ülkenin bir maden cenneti olmakla ilgilenmiyor gibi görünüyor. Rusya Merkez Bankası, “Kripto Para Birimleri: Eğilimler, Riskler ve Düzenleme” başlıklı bir makale yayınladı. Belgede, kağıt, “kaynakların israfı” olduğu için madencilik faaliyetlerine genel bir yasak getirilmesini öneriyor.

Belge, Rus vatandaşlarının kripto para birimleri ve sabit paralarla yılda yaklaşık 5 milyar dolar işlem yaptığını belirtiyor. Banka, kriptonun oynaklığı nedeniyle bunun kötü bir şey olduğuna inanıyor ve bu da yatırımcı riskine yol açıyor. Belge şunları belirtir:

Dikkatinizi Çekebilir: 2022’de Düşebilecek 3 Kripto Para

“Kripto para birimlerinin yayılması, insanların tasarruflarını Rus finans sektöründen çekmesine ve ardından reel sektörü finanse etme kapasitesini ve potansiyel ekonomik büyümeyi azaltarak iş sayısını ve hane geliri artışı potansiyelini azaltabilir.”

Twitter’dan Tepki
@MoeBradberry:

“Piyasalar çöküyor, kripto varlıklarını tasfiye eden hedge fonları, marj çağrıları çok yakında #MOASS çok yakında #AMCSqueeze 🚀”

DOGE REZ:

“İlk kripto çöküşümde çıldırdım ve HAYAT ÜZERİNDEKİ SKY DÜŞÜYOR gibiydim, HER DAKİKA GERİ DÖNÜŞ İÇİN KONTROL EDERİM LOL ŞİMDİ “OH KELİME BAŞKA BİR BAŞKA CRASH COOL” GİBİYİM lol”

Michael A. Gayed, CFA:

“Kaldıraç, bir çöküşün ön koşuludur, öyleydi ve her zaman olacaktır. Bir varlık sınıfındaki bir çöküş, asla yalnızca tek bir varlık sınıfına izole edilmez. Bunu çok az kişi anlar. #BTC”

Lark Davis:

“Rus merkez bankası son 5 yılda #kriptoyu 12 kez yasaklamayı önerdi lol “

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu