Altcoin HaberleriHaberler

Bitcoin 40.000 Doları Test Ederken En İyi DeFi Tokenleri Yükseliyor

Bitcoin hareket ettiğinde , kripto piyasasının geri kalanı da hareket eder. Bu hafta sonu yükseliş aktivitesi farklı olmadı. 

Önde gelen kripto para birimi , %11’lik bir artışın ardından 40.000 dolarlık kilit işareti gördüğünden , diğer birçok en iyi token onu takip etti. Bunların en dikkate değer olanı, büyüyen merkezi olmayan finans veya “ DeFi ” alanı ile bağlantılı tokenlerdir. Bu sektör, esasen, borç verme ve ödünç alma gibi birçok geleneksel bankacılık hizmetini kod satırları ve “akıllı sözleşmeler” ile değiştiriyor.

DeFi protokolleri için bir veri toplayıcı olan DeFi Pulse‘a göre , kripto içinde 64,28 milyar dolarlık fonun dolaştığını gösteriyor. Bu, Mayıs ayındaki pazar coşkusu sırasında 90 milyar dolarlık en yüksek seviyesinden de yaklaşık %30’luk bir düşüş.

Farklı DeFi protokollerinde "kilitlenen" toplam para miktar
Farklı DeFi protokollerinde “kilitlenen” toplam para miktar

Bugünün yükselişi, daha popüler olan üç “ mavi çip ” DeFi tokeni tarafından desteklendi

Yüksek faizli bir kripto tasarruf hizmeti olan Aave , bugün %16,8’lik bir artış kaydetti. Protokol aynı zamanda DeFi Pulse’a göre 11,58 milyar dolar tutan en değerli protokol. AAVE belirteci, kullanıcıların protokolün özelliklerini değiştirmek için önerilerde bulunmalarına olanak tanıyan bir yönetişim belirteci olarak hizmet eder. 

Bir dizi yeni ürünü piyasaya süren merkezi olmayan bir kripto borsası olan SushiSwap da son 24 saatte %15,4 kazanç kaydederek çift haneli rakamlara ulaştı. 

Protokolün geçen hafta ETHcc‘de duyurulan en son güncellemesi , popüler ticaret hizmetlerinin birçoğunu tek bir çatı altında birleştiriyor. “ Trident ” olarak adlandırılan yeni hizmet, stabilcoin borsası Curve Finance, kripto ETF platformu Balancer ve önde gelen merkezi olmayan borsa Uniswap‘tan ilham alıyor. 

Uniswap’ın yerel tokeni UNI de son 24 saat içinde %9,3 yükselerek listelere tırmandı. Kripto en çok kullanılan merkezi olmayan değişim son zamanlarda olacağını göstermektedir başladı , en önemlisi sözde onun platformdan birçok belirteçleri “stok simgeleri.” Yetkililer bu ürünleri açık bir şekilde menkul kıymetler olarak tanımladığından, bu hareket, bu tür ürünlere yönelik uyumlu bir düzenleyici baskıya bir yanıt gibi görünüyor. 

Tahtadaki tüm olumlu hareketler yine de yeniden dirilen bir Bitcoin’e dönüşüyor. 1.5 trilyon dolarlık kripto pazarının %45’i ile turuncu madeni para hareket ettiğinde, DeFi dahil diğer her şey de hareket ediyor. 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu