Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Bitcoin, 2022’nin İlk Çeyreğinde 100.000 Doları Vuracak mı?

Yüksek oynaklık, kurumsal benimseme ve rekor fiyat seviyesi ile 2021, Bitcoin tarihindeki en önemli yıllardan biri olarak hatırlanacak. Kripto varlığı bu yıla 29.000 $ fiyat seviyesinde başladı ve 8 Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’a tırmandı. O zamandan beri dijital para birimi düşüş trendinde. BTC şu anda 47.000 dolar civarında işlem görüyor ve kripto para birimi yılı 50.000 doların altında kapatacak gibi görünüyor . Son düzeltmeyle bile, Bitcoin’in 2021’deki %65’lik kazancı, onu hala dünyanın en iyi performans gösteren finansal varlıklarından biri yapıyor.

Bununla birlikte, BTC destekçilerinin kutlama yapmasının tek nedeni BTC’nin fiyat artışı değil. Tesla gibi şirketlerin kurumsal olarak benimsenmesi ve artan aktif BTC cüzdanları, rekor madencilik hash oranı ve artan BTC balinaları dahil olmak üzere güçlü ağ faaliyetleri, Bitcoin boğalarının 2022’de iyimser olması için güçlü bir gerekçe oluşturdu. Kripto analistlerine göre, 100.000 dolar Yıl boyunca konuşulan bir fiyat seviyesi olan bir BTC, 2022’de gerçeğe dönüşebilir. Herkes BTC’nin 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağına inansa da, bunu başarmak için gereken süre konusunda belirsizlikler hala ortada. hedef.

“Bitcoin’in 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma şansı yüksek, bu yıl yeni bir yükseliş trendi rotası çizildi. Ancak, bu ATH’nin yılın ilk yarısında elde edileceği öngörüsü, işlerin zorlaştığı yerdir. Yatırımcılar, doğal olarak, yılın başlangıcının, tüm yıl boyunca trene binmek ve yılın ilerleyen zamanlarında kâr elde etmek için kriptoda bir pozisyon almak için yeterli zaman olduğu duygusuna dayanarak tepki veriyor. Buna dayanarak, uluslar Omicron varyantı başına yeni kısıtlamalar getirdiğinden ve yatırımcılar BTC’yi bugün en iyi performans gösteren güvenli liman varlıklarından biri olarak görebileceğinden, yaklaşan bir ekonomik kriz olduğu için bu eğilimin hayata geçtiğini görebiliriz.” Dijital varlık yönetimi şirketi OneBoost’un İcra Kurulu Başkanı, şunları söyledi:

Dikkatinizi Çekebilir: Ethereum 4.000 Doların Üzerine Çıktı, Balinalar İş Başında

Bitcoin’in 2022 yılının ilk çeyreğindeki Ağ Etkinliği

BTC’nin 2022’nin ilk çeyreğindeki ağ etkinliği, yılın geri kalanının gidişatını belirleyecek. Shazhaev’e göre, 2022’nin ilk çeyreğinde Bitcoin için 100.000 dolarlık fiyat seviyesi, ancak ağ etkinliği 2017’de ulaştığı seviyelere sıçrarsa mümkün olabilir. “Bitcoin blok zincirindeki kullanıcıların ağ etkinliğinin 2017’de daha yüksek olduğu göz önüne alındığında, ve ağ etkinliği 2022’de bu seviyelere yükselirse, bu yıl 100.000 dolara ulaşma şansı çok daha yüksek olacak,” diye ekledi Shazhaev.

Mevcut fiyat seviyesinden, Bitcoin’in 100.000 $ hedefine ulaşmak için 2022’nin ilk çeyreğinde yaklaşık %110’luk bir sıçramaya ihtiyacı var. Sadece bir perspektife oturtmak için BTC, 2021’in ilk çeyreğinde neredeyse %120 arttı.

100.000 $ Değerinde Bitcoin

İsviçre merkezli Castello Coin’in kurucu ortağı Sven Wenzel, BTC’nin 2022’de muhtemelen 100.000 dolara ulaşacağına inanıyor. “2021’in başlangıcından önce Bitcoin’den önce gelen birçok iddialı tahmin var ve öne çıkan tahminlerden biri, önde gelen tahminlerden biri. dijital para birimi 100.000 $ ATH’de işlem görecek. Yıl sonuna neredeyse 24 saat kala, bu projeksiyona ulaşmak artık mümkün değil. Bununla birlikte, 2022, birçok kişinin büyük fiyat kilometre taşını müjdeleyeceğine inandığı başka bir yıl; bu, madeni paranın, Tesla’nın satın almak için 1,5 milyar dolar yatırım yaptığı bu yılın ilk çeyreğinde yaptığına benzer bir büyüme oranı yazdırarak tarihi yeniden yazması muhtemel bir başarı. madeni para,” dedi Wenzel.

Belirsizlikler

BTC boğaları, dijital varlığın gelecekteki fiyat hareketi konusunda iyimser olsa da, Bitcoin hakkında hala birkaç belirsizlik var. “Henüz bilmiyoruz, birçok yatırımcı bu fiyatı aylar önce belirtmişti ama kesin bir bilgimiz yok. Ayrıca, kripto kışı geliyor, bu yüzden bekleyin ve büyük balinaların BTC’yi nasıl hareket ettirdiğini görün” dedi.

“Her şey mümkün, ancak 1. çeyreğin sonunda 100 bin dolara ulaşmak pek olası görünmüyor. 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyelerini görmemizin bir nedeni, perakende yatırımcıların piyasaya girmesi ve bitcoin etrafındaki genel hype ve ana akım medyanın dikkatini çekmesiydi. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, birçok perakende yatırımcının son fiyat zirvesi sırasında bitcoin satın aldıktan sonra oldukça fazla para kaybetmesiyle piyasaların önemli bir düşüş yaşadığını gördük. Domination Finance’in kurucu ortağı Adrian Kolody, “Onarıldı, bu nedenle 100 bin doların ilk çeyrekten sonra gerçekleşmesi daha olası” dedi.

AltAlpha Digital’in kurucu ortağı Marc P. Bernegger, 2022’de daha fazla kurumsal yatırımcının Bitcoin alanına gireceğine inanıyor. Bununla birlikte, 100.000 $/BTC durumu daha da güçlenecek. “Bitcoin için kısa vadeli bir bakış açısı her zaman zordur, ancak kesinlikle bir sonraki büyük dönüm noktası olarak 100.000 $ görüyorum. Hala alana ilk kez katılan çok sayıda Bitcoin yatırımcısı var ve 2022, dijital varlıklara geçen kurumsal yatırımcıları daha da çekecek.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu