Bitcoin HaberleriEditörün Seçtikleri

Bitcoin 2021’in Sonunda 30.000 Doların Altına mı düşecek ?

Bitcoin 2021'in Sonunda 30.000 Doların Altına mı düşecek ?

CNBC tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, kurumsal varlık yöneticilerinin Bitcoin’in kısa vadeli geleceğinden emin olmadığını ortaya koydu ve katılımcıların yüzde 44’ü Bitcoin’in yılı 30.000 doların altında kapatabileceğini tahmin ediyor.

CNBC’nin Üç Aylık Anketi, kurumsal portföy yöneticileri ve hisse senedi stratejistlerinin artan düşüş eğilimini doğruluyor. Programın sunucusu Andrew Ross Sorkin’e göre, fon yöneticilerinin önemli bir yüzdesi, amiral gemisi kripto para biriminin yılın geri kalanında yatay ticaret yapabileceğine ve yıl bitmeden önce muhtemelen daha da düşeceğine inanıyor.

Ankete katılanların yüzde 25’i, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 40.000 dolarlık kriteri geri alacağını düşünüyor. Bu arada, bir başka yüzde 25, Bitcoin’in 50.000 dolara ulaşabileceğinden emin. Ankete katılanların sadece yüzde 6’sı dijital varlığın yılı 60.000 dolardan kapatacağına inanıyor.

Sorkin, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 30.000 doların altına düşeceğini düşünüyor.

Ankete bakılırsa, yatırımcıların düşüş eğilimine kapıldığı görülüyor. Bitcoin’in sadece birkaç ay önce neredeyse 65.000 dolar olması ve yıl sonuna kadar 100.000 dolara ulaşabileceğine dair süper yükseliş tahminleri oldukça ironik.

Bitcoin hız treni 2021’in ilk yarısı Bitcoin için oldukça hareketli geçti. Bu yılın Nisan ayında, dünyanın en büyük kripto para birimi önceki aylardan yeni zirveler belirlemeye devam ettiği için moraller yüksekti. Başkan Biden yönetiminin teşvik paketinin ardından neredeyse 65.000 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Daha önce bu Elon Musk’ın Tesla (NASDAQ: TSLA ) Bitcoin’i kabul ettiğine dair tweetleri de Mart ayında büyük bir ralliyi ateşledi.

Bununla birlikte, Mayıs ayının ortalarında, aynı Elon Musk, Tesla’nın madencilik operasyonlarından kaynaklanan büyük karbon ayak izi nedeniyle artık Bitcoin’i kabul etmeyeceğini açıkladıktan sonra Bitcoin fiyatını aşağı çekti.

Musk destanı hala devam ederken, Çin tüm kripto pazarını başka bir çılgınlık turuna gönderdi. Ülkenin Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi (FSDC), 51. toplantısında Bitcoin madenciliği ve ticaretini kısıtlayacağını öne süren bir yorum yaptı. Birkaç Çin eyaleti madencilere operasyonlarını durdurma emri verdiğinden, tehdidi büyük ölçüde eylemler takip etti. Bir avuç büyük madencilik şirketi şimdi Kanada ve Kazakistan gibi daha dost ülkelere taşınıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu