Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriEditörün SeçtikleriEthereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)Haberler
Trend

Bitcoin 18.000 doların altına düştü

Bitcoin 18.000 doların altına düştü, BTC düşüyor ve yanında diğer altcoinleride götürmeye devam ediyor.

Cumartesi-Pazar gecesi, Bitcoin başka bir kilometre taşını kırdı ve 18.000 doların altına düştü ve şu anda 17.625 dolara ulaştı. Gün boyunca, ilk kripto para birimi %10’dan fazla ve geçen hafta değerinin üçte birini kaybetti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Bitcoin 18.000 doların altına düştü, BTC, Bitcoin, Neden Düşüyor
BTC Grafik

Bitcoin’in kripto para birimleri arasındaki hakimiyeti azalmakta ve payı şu anda %42.8’dir. Biraz erken olmasına rağmen %48’e ulaştı. Tüm kripto para piyasasının kapitalizasyonu 817 milyar dolara düştü.

Bitcoin ve Ethereum, düşüş oranları açısından başı çekiyor. Bu, daha önce çok daha hızlı düşen altcoinler lehine olan eğilimin açık bir şekilde tersine çevrilmesidir. Muhtemelen, pozisyonlarından hala sallanabilecek hiçbir tutucunun kalmadığı belirli seviyelere çoktan ulaşmışlardır.

Kripto Para Piyasası Grafik
Kripto Para Piyasası Grafik

Kripto para piyasasında ikinci gün için korku ve açgözlülük endeksi, tüm gözlem süresi için en düşük 6 puan seviyesinde ve bu da aşırı korkuya tekabül ediyor.

Ethereum (ETH)

Büyük harf kullanımına göre en büyük ikinci dijital para birimi olan Ethereum, tıpkı ilk kripto para birimi gibi Bitcoin ile uyum içinde düşüyor ve günde %10’dan ve haftada %33’ten fazla kaybediyor. Ethereum üzerinde ek baskı, stETH’nin ondan ayrılma hikayesi, Celsius ve Three Arrows Capital kripto para birimi fonlarının sorunları, stETH ve ETH varlıklarını satmak zorunda kalıyor. Bunlar kamuya açık problem durumlarıdır, muhtemelen diğer birçok varsayılan hikaye hakkında henüz bir şey bilmiyoruz.

Ethereum (ETH) Grafik Analizi
Ethereum (ETH) Grafik Analizi

Bitcoin’e kıyasla, Ethereum değerini kaybetmeye devam ediyor ve büyük harf kullanımına göre ilk yüzden en büyük madeni paralar arasında neredeyse en büyük düşüşü gösteriyor.

ETH Grafik Analizi
ETH Grafik Analizi

Dogecoin (DOGE)

Etkili insanlardan, özellikle Elon Musk’tan destek alan birkaç madeni paradan biri. Bugün Musk, DOGE’yi destekleyen bir tweet daha yayınladı ve tweette pozisyonunu tekrar teyit etti.

Kripto para bu açıklamaya büyüme ile tepki gösterdi.

Bitcoin: ABD borsaları ile korelasyon ve Fed politikasına bağımlılık

Son birkaç yılda, Bitcoin ve ABD hisse senedi endeksleri arasındaki korelasyon daha belirgin hale geldi. Hem kripto para varlıklarının hem de hisse senedi menkul kıymetlerinin büyümesi ve düşüşü, kural olarak, tek yönlü ve orantılı değerlerde gerçekleşti.

ABD Federal Rezerv Sisteminin politikasının menkul kıymetler piyasası üzerinde önemli bir etkisi vardır. Ekonomiyi teminatsız nakit enjeksiyonlarıyla pompalamanın borsalarda ve dijital varlık piyasalarında bir patlamayı tetiklediği bir sır değil. Fed’in politikası, 2024’e kadar sürebilecek bir parasal sıkılaştırma yolunun başında. Bu dönemde, kilit faiz oranı yükseltilerek ve Fed’in bilançosundan tahvil ve ipotek satılarak sistemden fon çekilecek.

Bitcoin: İnce Hafta Sonu Piyasası

Kripto para piyasaları haftanın yedi günü 24 saat çalışmasına rağmen Cumartesi ve Pazar günleri aktivite ve işlem hacimlerinde düşüş var. Piyasalar “inceliyor”, bazı katılımcılar dinleniyor ve müzayedelere katılmıyor. Bu, dijital para birimlerinin fiyatının bir yönde hareket etmesiyle ilgilenen büyük oyuncuların teklifleri üzerinde daha fazla baskı oluşturmayı mümkün kılar. Bunun etkisini dün ve bugün görüyoruz.

Önümüzdeki hafta, fon ve yatırımcıların ortaya çıkan sorunları açısından çok daha fazla sürpriz ve hayal kırıklığı getirecek gibi görünüyor. Kripto para piyasasının katılımcılarından, en azından fonların işleyişi açısından, bu piyasanın düzenlenmesi hakkında teklifler gelmeye başlıyor. Ülke düzenleyicileri, dijital varlık piyasalarının kurallarını sıkılaştırmak için durumdan yararlanabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu