Haberler

Bitcoin %15 Yükseldi

Bitcoin ve Ethereum , fiyatları aylardır en düşük seviyesine çeken tüyler ürpertici bir hafta ortası çöküşünden sonra yeniden tırmanıyor. 

Kripto veri toplayıcısı CoinGecko’ya göre, çöküş Salı günü başladı ve Çarşamba günü Bitcoin’in fiyatı 29.600 doları gördü. Para biriminin bu seviye civarında olduğu son zaman, tek bir Bitcoin’in 29.352 $ değerinde olduğu 2 Ocak’taydı.

Ethereum ile benzer bir hikayeydi. Salı sabahı, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi 1.734 $’a düştü – bir ETH’nin 1.713 $’a mal olduğu bu yıl 28 Mart’tan bu yana en ucuzu. 

33.970 dolarlık bir fiyatla Bitcoin, Çarşamba gününden bu yana %15 değer kazandı. Ethereum ise Salı gününün en düşük seviyesinden bu yana %25 değer kazandı ve şu anda 2.170$’dan işlem görüyor.Her iki para birimi için de fiyat hareketinin büyük kısmı Çarşamba ve Cuma günleri bir gecede gerçekleşti. Bitcoin Çarşamba günü %8 büyürken, Ethereum %11 büyüdü. Perşembe gecesi, her iki kripto para biriminin fiyatına da büyük bir değişiklik getirmedi.

Bitcoin ve Ethereum, Tesla ve Microstrategy gibi şirketlerin büyük miktarlarda Bitcoin satın almasıyla birlikte bu yıl çok sayıda kurumsal yatırım sayesinde fiyatlarını artırdı.

Kriptonun kurumsal olarak benimsendiği haberi soğudu, ancak Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Tesla CEO’su Elon Musk, Çarşamba günü ‘The B Word’ adlı Bitcoin yanlısı bir çevrimiçi konferans sırasında ilgiyi canlandırdı.

Musk, roket şirketi SpaceX’in de Bitcoin’e sahip olduğunu ve kişisel olarak Ethereum ve Dogecoin’e sahip olduğunu açıkladı. Rapçi Busta Rhymes, The B Word‘den o kadar etkilendi ki gidip bir miktar Bitcoin aldı ve şimdi Ethereum’a bakıyor. 

Bu hafta benzer ebb ve akışlarla, Bitcoin ve Ethereum’un yükselişi ve düşüşü hala büyük ölçüde senkronize görünüyor.

SORUMLULUK REDDİ
YAZAR TARAFINDAN İFADE EDİLEN GÖRÜŞLER VE GÖRÜŞLER YALNIZCA BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE FİNANSAL, YATIRIM VEYA DİĞER TAVSİYE NİTELİĞİNDE DEĞİLDİR.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu