Bitcoin HaberleriHaberler

Bir sonraki Bitcoin boğası 2024’ten önce gelmeyecek, en iyi kripto borsası kurucu ortağı söylüyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birinin kurucu ortağına göre, Bitcoin bir sonraki büyük boğa koşusunu yalnızca 2024‘te veya belki de 2025‘te görebilir. Bitcoin yıldan yıla yüzde 30,93 düştü, ancak Ocak ayında sürdürdüğü kayıpların bir kısmını azalttı.

Huobi’nin Kurucu Ortağı Du Jun’a göre, Bitcoin ancak blok zinciri yeni bir yarılanma gördüğünde 2024 veya 2025’te yeni bir boğa koşusu görebilir.

Jun, CNBC’ye verdiği demeçte, “Bu döngünün ardından, 2024’ün sonundan 2025’in başına kadar Bitcoin’de bir sonraki boğa piyasasını memnuniyetle karşılayabileceğiz” dedi.

Yarılanma ve etkileri

Halving, Bitcoin blok zincirinde madencilere verilen Bitcoin ödüllerinin her dört yılda bir “yarıya indirildiği”, fiyatları yönlendiren ve madencileri sanal varlığı madenciliğe devam etmeye teşvik eden bir süreçtir. Şu anda ödül 6,25 Bitcoin ve maksimum sınır olan 21 milyona karşın dolaşımda yaklaşık 18,9 milyon Bitcoin var.

Dikkatinizi Çekebilir: ABD Başkanı Joe Biden büyük olasılıkla bu hafta kripto politikası hakkında yürütme emri çıkaracak

Son yarılanma Mayıs 2020’de gerçekleşti ve yaklaşık 1,5 yıl sonra Bitcoin, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Görülen fiyat artışı, yarılanma zamanından itibaren yüzde 682.2 ile 69.000 dolar oldu.

‘Tahmin etmek zor’

Jun, CNBC’ye Bitcoin fiyatının yarılanma sürecini yakından takip ettiğini söyledi. Bitcoin’in ayı piyasasının ilk dönemlerinde göründüğünü, ancak küresel makroekonomik koşulların varlığın gidişatını doğru bir şekilde tahmin etmeyi zorlaştırdığını da sözlerine ekledi.

CNBC’nin bir çevirisine göre, “Tam olarak tahmin etmek gerçekten zor çünkü piyasayı etkileyebilecek pek çok başka faktör de var – savaş dahil jeopolitik konular veya son zamanlardaki Covid gibi, piyasayı da etkiliyor” dedi. Mandarin dilinde yaptığı yorumlar.

Bitcoin’in gelecekteki fiyatı, birçok analistin Bitcoin’in bir ayı piyasasına girdiğini tahmin etmesiyle oldukça değişken görünüyor. Uluslararası bir Yatırım bankacılığı şirketi olan Stifel’in yakın tarihli bir yatırım notuna göre, Bitcoin makroekonomik ters rüzgarlar nedeniyle 2023 yılına kadar 10.000 doları düşebilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu