Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Bir Analistin Teorisi: Bitcoin 22.665 dolara veya 124.000 dolara çıkacak

Bitcoin teorisi...

Bitcoin ve diğer birçok dijital para biriminin fiyatı, son birkaç aydır bir üçgen oluşumunda konsolide oluyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Elliott Teorisine göre, üçgenler 2. dalga konsolidasyonlarında görünemez ve çoğu zaman 4. dalga konumlarında ortaya çıkar. Bitcoin’in ortaya çıkan fiyat üçgeni, ana kripto para biriminin başka bir düşüş meydana gelmeden önce bir başka yüksek ayarlaması gerektiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, ortaya çıkan bir üçgen oluşturma sürecinde şüpheli bir durum var. 2020’nin en düşük seviyesi olan 3.850$’dan Kasım’ın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’a kadar olan Fibonacci geri çekilme seviyeleri, mevcut fiyat hareketinin sadece %23.6’lık bir Fibonacci seviyesi olduğunu gösteriyor. Fibonacci analistleri arasında çok zayıf bir destek oranı olarak kabul ediliyor.

Bir Analistin Teorisi: Bitcoin 22.665 dolara veya 124.000 dolara çıkacak
Kaynak: TradingView

Sığ dördüncü dalgalar (üçgenler ve yükseliş flamaları) genellikle %38.2 Fibonacci seviyesine mıknatıs gibi tepki verir. %38.2 Fibonacci seviyesi şu anda 22.665 $ seviyesinde ve bu da mevcut Bitcoin fiyatının %43 altında.

Dikkatinizi Çekebilir: SEC: Allison Lee Haziran’da İstifa Edecek

Fibonacci düzeltme aracı, kripto meraklıları için oldukça endişe verici bir senaryo öngörüyor. Ancak Bitcoin fiyatının hareketi için üçgen veya yükseliş flaması gibi alternatif senaryoların olduğunu da belirtmek gerekir.

Mevcut fiyat hareketinden kaynaklanan beş dalgalı yükseliş momentumu bu tezin ilk çürütücüsü olacak, çünkü üçgenler sadece 3 salınımla tersine dönebilir. Bu gerçekleşirse, bitcoin fiyatı ya 70.000 dolara kesilmiş beşinci bir dalga ya da mevcut BTC fiyatının %250 üzerinde olan 124.000 dolara yükselebilecek genişletilmiş bir beşinci dalga yaşayabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu