Editörün SeçtikleriEkonomi HaberleriHaberler

Binance’in kripto borsası tarihindeki en büyük ikinci BNB Token yakımı oldu

Bugün Binance‘in kripto borsası tarihindeki en büyük ikinci BNB token yakımı oldu.

Yakma olayı, Binance’in dünyanın dört bir yanından düzenleyici incelemeyle karşı karşıya olduğu bir zamanda geliyor.

Binance açıkladı dün sadece 1.296.728 BNB belirteçleri (veya duyuru sırasında $ 393,673,653.52) dolaşımdan kaldırılması, yanık belirteci olan onaltıncı ayda bnb tamamlandığı bildirildi.

Bu göz kamaştırıcı bir miktarsa, bunun aslında Binance’in dört yıllık tarihindeki en büyük ikinci token yakma işlemi olduğunu akılda tutmakta fayda var. En büyük TOKEN Yakımı, borsanın yaklaşık 600 milyar dolarlık BNB’yi yok ettiği bu Nisan’da geldi.

O sırada Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao Twitter’da şunları söyledi: “Yarım milyar dolar yakmayı hayal edin, bekleyin, hayal etmeyin. Bu gerçek.”

Dünyanın en büyük borsası neden her üç ayda bir sadece TOKEN  yakmak için bu kadar çok nakit satın alıyor ? Aynı nedenle devlet merkez bankaları da ihtiyaç duyduklarında kendi paralarını geri alıp dolaşımdan kaldırmaktadır. Binance, kripto para birimini yakarak likit arzını azaltır, böylece teorik olarak BNB sahiplerine ve borsaya fayda sağlayan bir süreçte tokenin değerine yukarı yönlü fiyat baskısı ekleyerek BNB tokenlerinin kıtlığını artırır.

BNB belirteci için orijinal teknik incelemesinde Binance, üç aylık karının %20’sini yakacağını taahhüt etti. Bu yıl borsa , yasal tavsiyeye uyduğunu, ancak “aynı miktarın eninde sonunda imha edileceğini” öne sürerek bu rakamı gizlice teknik incelemelerinden çıkardı.

400 milyon dolarlık bir rakamdan geriye doğru bakıldığında, Binance hala üç aylık karının beşte birini yakıyorsa, bu, borsanın Nisan ayındaki rekor kırmasından bu yana 2 milyar dolar kazandığı anlamına gelir.

Binance’in düzenleyici sorunları

Şu anda küresel olarak kripto üzerinde küresel bir baskı var ve yetkililer Binance’i düzenleyici hedeflerinde sıkı bir şekilde sabitlediler.

Sadece geçen ay, borsa İngiltere ve Avrupa’daki düzenleyicilerin sıkı incelemesine tabi tutuldu. Haziran ayının sonlarında, Birleşik Krallık’ın Mali Davranış Otoritesi, Binance Piyasalarının Birleşik Krallık’ta herhangi bir düzenlemeye tabi faaliyette bulunmasını yasakladı ve Binance’in kara para aklamayı önleme standartlarına ilişkin endişeleri listeleyen bir tüketici uyarısı yayınladı.

Bir hafta sonra İngiliz bankası Barclays , müşterilerin Binance’e para göndermesini engelledi ve müşterilere yasağın “paranızı güvende tutmak için” olduğunu söyledi.

Geçen Pazartesi günü, Londra merkezli Avrupa ödeme işlemcisi Clear Junction , FCA’nın yeni düzenlemelerine uyumu gerekçe göstererek Binance ile işlemleri de durdurdu.

CZ nihai olarak uyumluluğun kitlesel kabule giden yolda gerekli bir adım olduğuna inanıyor. 7 Temmuz’da, “Uzun vadede iyi geliştirilmiş bir yasal ve düzenleyici çerçevenin, kriptoyu herkesin günlük yaşamında gerçekten gerekli kılan sağlam bir temel olacağına inanıyorum” diye tweet attı.

 

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu