Haberler

Binance’ın Blockchain Vakfı, Malta Topluluk Sandık Fonu’na vaat edilen bağışları ödememekle suçlanıyor

Fonlar 2018’de taahhüt edildi ve şimdi 8 milyon doların üzerinde.

Malta Cumhurbaşkanı George Vella başkanlığındaki bir yardım kuruluşu, 8 milyon doların üzerinde bağışın ödenmemesi nedeniyle Binance’e dava açıyor . Fonlar, Akdeniz adasında lisansları takip ederken kripto para borsası tarafından taahhüt edildi.

Bugün, Malta Times , adada hayırsever amaçlarla kurulan Binance’in Blockchain Vakfı’nın , son üç yılda hesap açamaması nedeniyle artık daha fazla yasal işleme tabi olabileceğini bildirdi.

Mevcut ve potansiyel yasal işlemler, son haftalarda dünya çapındaki düzenleyiciler tarafından Binance’e yönelik bir eleştiri barajının ardından geldi. Hacimsel olarak dünyanın en büyük değişimi gelen ilgi odağı olmuştur düzenleyiciler de İngiltere’de , İtalya’da ve Japonya’da son haftalarda.

Malta düzenleyicisi, borsanın Şubat 2020’de kendi yetki alanında faaliyet göstermek için lisanslı olmadığı konusunda ilk uyaranlardan biriydi.

Blockchain Adası geri tepiyor

Hayırsever fonlar, Malta’nın yeni, kripto dostu mevzuat açıkladığı 2018 yılında Binance tarafından halka açık bir şekilde taahhüt edildi. Binance, diğer birçok blok zinciri girişimi gibi, adaya bir varlık oluşturma ve Malta lisansları alma niyetiyle geldi.

Borsa, Blockchain Charity Foundation aracılığıyla Malta Community Chest Fund’a 200.000 dolar vaat etti. Daha sonra birkaç küçük miktar – kripto para biriminde – taahhüt edildi. Aradan geçen dönemde çoğu kripto para birimi arttığından, taahhüt edilen toplam tutar şu anda 8 milyon doların üzerinde ve ödenmemiş durumda.

Kanser hastaları ve engelliler için verilen sözler, Malta’yı “ Blockchain Adası ” olarak tanıtmak için hükümet liderliğindeki kampanyanın zirvesinde yapıldı.

Bununla birlikte, daha fazla incelemenin ardından, Malta’nın sözde “ilk çığır açan” düzenlemelerinin dünyadaki en katı düzenlemelerden bazıları olduğu ortaya çıktı ve çokça duyurulan lisanslar ertelendi – yalnızca birkaç tanesi verildi. 

Başbakan Joseph Muscat, Caruana Galizia cinayetine karışmış olan genelkurmay başkanı ve çocukluk arkadaşı Keith Schembri'yi korumakla suçlanıyor.
Başbakan Joseph Muscat, Caruana Galizia cinayetine karışmış olan genelkurmay başkanı ve çocukluk arkadaşı Keith Schembri’yi korumakla suçlanıyor.

Sadece bir yıl sonra, Panama Belgeleri ile hükümet bağlantılarını araştıran gazeteci Daphne Caruana’nın öldürülmesinin ardından Malta hükümeti skandala daldı . Bu mesele, uluslararası düzenleyicilerin incelemesini çekti, bu da Başbakan Joseph Muscat’ın istifasına , Malta’nın hükümetler arası Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından gri listeye alınmasına ve daha yakın zamanda Birleşik Krallık’ın Malta’yı en üst sıralara yerleştirme kararına yol açtı. kara para aklama için risk listesi.

Sözde anonim Malta blog yazarı Bug M,, Binance bağışlarının borsanın adadaki profilini yükseltmeyi amaçladığını, sonuçta hiçbir lisans başvurusunun yapılmadığını söyledi.

Bug M., “İnsanlara (ve düzenleyicilere) Binance’in Malta’da önemli bir şey kurduğu algısını vermek de dahil olmak üzere kesinlikle bir PR çalışmasının parçasıydılar, ancak gerçekte hiç uygulanmadılar” dedi.

Binance’in ödenmemiş vaatleri

Kasım 2020’de dosyalanan mahkeme belgelerinde, Malta Topluluğu Sandık Fonu, Birleşmiş Milletler iyi niyet elçisi Helen Hai tarafından yönetilen Binance vakfından vaat edilen fonların transferini talep etmek için çok sayıda girişimde bulunulduğunu iddia etti .

Hayırsever ödeme gecikmeleri arkasında CEO Changpeng Zhao, aksine O, Hai var, Binance bir kaynak yakın anlattı

Malta fonu, vakfı bağış anlaşmasını tek taraflı olarak feshetmeye çalışmakla suçladı. Grup ayrıca Binance’in kuruluşunu tasfiye etmesini ve varlıklarını ABD’ye taşımasını önlemek için bir ihtiyati tedbir davası açtı.

Malta Topluluğu, “[Binance’s Blockchain Charity Foundation] yalnızca anlaşmadan caymaya ve yükümlülüklerinden kaçmaya çalışmakla kalmıyor, aynı zamanda varlıklarını Malta dışında, Malta mahkemelerinin yargı yetkisinin olmadığı ABD’ye taşımaya çalışıyor”, Malta Topluluğu Sandık Fonu mahkeme belgelerinde belirtilmektedir.

Binance, iddialar hakkında yorum yapma talebine hemen yanıt vermedi.

Bununla birlikte, şirketin yasal temsilcisi The Malta Times’a , Binance’in artık ABD’de aynı bir temele sahip olması nedeniyle, Blockchain Charity Foundation’ın yönetim maliyetlerinin tekrarlanmasını önlemek için tasfiye edildiğini söyledi.

Söz verilen bağışların doğrudan kanser hastalarına ödenmesi amaçlandı ve Sözleşmeden dönme niyeti olmadığını da sözlerine ekleyen temsilciye göre, Topluluk Sandık Fonu’nun rolü yalnızca onların transferini talep etmekti.

Davadaki son dosyalamaya göre, anlaşmazlığın çözümü sürüyor. Ancak, bu ilişki Binance’in genel sorunlarına katkıda bulunuyor. 

Birçok hedge fonu , düzenleyici baskının bir sonucu olarak borsadaki alım satım faaliyetlerini kısıtladıklarını açıkladı. Binance, düzenleyicileri pasifize etmek ve tüketicileri korumak amacıyla kaldıraç alım satımının sınırlarını açıkladı .

The Financial Times’a göre , dünyanın dört bir yanından yüzlerce Binance müşterisi, tazminat takasını sürdürmek için şimdi çevrimiçi gruplarda bir araya geliyor

Ancak Malta’nın itibarı da darbe alıyor. 

İngiltere’nin Times gazetesinde yakın zamanda gurbetçileri Akdeniz adasına çekmek için yapılan bir tanıtım , sakinlerin yorumlar bölümünde bir eleştiri voleybolu yayınlamasıyla planlandığı gibi gitmedi. 

Gölgeli insanlar için güneşli bir yer, dedi biri.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu