Binance HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Binance, Yaptırım Uygulanan Bankaların P2P Hizmetinden Çıkarıldığını Duyurdu

Ticaret platformu, çalışmadaki değişiklikleri ve bazı reklamların zorunlu olarak kapatılmasını resmen duyurdu.

Kripto borsası Binance, Binance P2P platformunda onaylanan banka ödeme yöntemlerinin kullanımını kısıtladı. Bir Binance temsilcisi RBC-Crypto’ya bu ödeme yöntemlerini içeren tüm reklamların sistem tarafından otomatik olarak kapatıldığını söyledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Şirket, “Yaptırımlardan etkilenen şirket veya kişilere karşı önlem almak için gerekli adımları geliştirmeye ve atmaya devam ediyoruz” dedi.

Daha önce, kripto borsası Rusya’da verilen Visa ve Mastercard kartlarını desteklemeyi bıraktı. Rusya dışındaki finans kuruluşlarının Mastercard ve Visa kartlarıyla başlattığı tüm işlemler de kabul edilemez hale geldi.

Şubat ayının sonunda ABD, Avrupa Birliği ve diğer ülkeler Rus bankalarına, finans, savunma ve uzay sektörlerinde faaliyet gösteren onlarca şirkete bir dizi yaptırım uyguladı. Bu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna topraklarında özel bir operasyon ilan etmesinden sonra oldu. Bazı kripto para borsaları ve hizmetleri Ruslara çeşitli kısıtlamalar getirdi. ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland, ABD makamlarının Avrupa’daki müttefikleriyle birlikte Rusya’nın kripto para birimine erişimini sınırlamak için seçenekler araştırdığını söyledi.

Dikkatinizi Çekebilir: BitMEX Kullanıcıları Artık Ethereum (ETH) Ticareti Yapabilir

VTB, Promsvyazbank, Otkritie, Sovcombank, Rossiya Bank, Novikombank (tümü ABD’nin dolar yerleşimlerini bloke eden yaptırımlar kapsamında), Sberbank (ABD’deki muhabir hesaplarının yasaklanması), Alpha -bank, Gazprombank, MKB ve Rosselkhozbank (daha az ağır yaptırımlar). Finansman çekiciliğini kısıtlayan Batı yaptırımları, Sovcomflot, Rus Demiryolları (RZD), ALROSA, Gazprom, Rostelecom ve RusHydro gibi bir dizi büyük şirkete de yayıldı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu