HaberlerKripto Para Haberleri

Binance US, Coinbase ‘Playbook’u Kopyalamayı ve Herkese Açık Olmayı Amaçlıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ABD kolu, firmanın CEO’su bugün yaptığı açıklamada, halka arz yoluyla halka açılabileceğini söyledi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Cuma günü düzenlenen REDeFiNE Tomorrow adlı çevrimiçi konferansta, “Binance ABD, halka açılmak için potansiyel halka arz rotasına bakıyor” dedi.

Ayrıca , Nisan ayında halka açılan ve Nasdaq’ta listelenen ilk kripto şirketi olan ABD merkezli en büyük borsa olan Coinbase‘in, kripto firmalarının halka arz yapması için bir “oyun kitabı” oluşturulmasına yardımcı olduğunu söyledi. 

“Düzenleyicilerin çoğu belirli bir kalıba veya kurumsal yapıya sahip genel merkeze aşinadır. Ancak halka arzın gerçekleşmesini kolaylaştırmak için bu yapıları kuruyoruz” dedi. 

Coinbase’e Kudos,” diye devam etti. “ABD’de VC parası almanın, para toplamanın ve bir borsayı çalıştırmanın uygun bir yolu var, bir operasyonun Nasdaq‘ta tanınması ve tanıtılması için uygun bir yol var. Binance ABD varlıklarının buna baktığını düşünüyorum.”

Bu, CEO’nun Coinbase’in listesinin esasen diğerlerinin kopyalaması için planı ortaya koyduğunu söylediği ilk sefer değil. Mayıs ayında, Zhao söyledi rakibi değişimi “çok açık taktik kitabı” diğer kripto şirketlere verilen bir ve Binance Coinbase izinden hedefliyoruz edeceğini belirtmiştir.

San Francisco merkezli Coinbase’in Nisan Nasdaq listesi, onu dijital varlık dünyasını ana akım haline getiren ilk kripto şirketi yaptı. Yatırımcılar artık Apple, Facebook veya Amazon gibi teknoloji devlerinde olduğu gibi şirkette hisse satın alabilirler. 

Düzenleyicilerin, diğer sorunların yanı sıra, bir HQ eksikliğinden endişe duyduğu bir borsa olan Binance, şimdi ABD düzenleyici kurallarına göre oynamaya çalışıyor. İken Binance mücadeleler ile dünya çapında düzenleyiciler kapatılıyor belli fiat para onramps , onun ABD operasyonları sadece kendi CEO olarak eski ABD finansal regülatörü (ve eski Coinbase yürütme) Brian Brooks kiraladı. 

Coinbase’in 1,3 milyar dolarlık hacmine kıyasla 24 saatlik işlem hacmi 280 milyon doların biraz üzerinde olan borsa, Brooks’un şirketi ABD düzenleyicileriyle doğru yöne yönlendirmesine yardımcı olacağını umuyor. Bunun bir Amerikan borsasında başarılı bir listeleme ile sonuçlanıp sonuçlanmadığı görülecektir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu