Ekonomi Haberleri

Binance, Tesla, Facebook ve Google Hisse Senedi Token Satışını Durdurdu

Finansal düzenleyiciler Binance’in hisse senedi tokenlerini inceledikten sonra, dünyanın en büyük kripto borsası onları satmayı bırakmaya karar verdi.

Binance.com’da bugün yapılan bir duyuruda, “Hemen geçerli olmak üzere, Binance.com’da yeni hisse senedi jetonları satın alınamayacak ve Binance.com artık 14 Ekim 2021’den sonra hiçbir hisse senedi jetonunu desteklemeyecektir .”

Binance , “diğer ürün tekliflerine” odaklanabilmesi için hisse senedi tokenlerini durduracağını söyledi.

Nisan ayında piyasaya sürülen hisse senedi tokenleri, diğerleri arasında Tesla, Facebook, Google ve Coinbase gibi popüler hisse senetlerinin tokenize edilmiş versiyonlarıdır. Jetonlar, Alman yatırım firması CM-Equity ile yapılan bir ortaklık aracılığıyla Binance’de listeleniyor. Firma aynı zamanda FTX Exchange ve Bittrex’e benzer hisse senedi token hizmetlerinde yardımcı oldu.

Binance’de stok jetonları olan kullanıcıların, bunları satmak veya varlıklarını CM-Equity ile yakında açılacak olan bir portala taşımak için 90 günleri vardır. Portalın bu yıl 15 Ekim’den önce açılması bekleniyor.

Binance’in duyurusundan birkaç saat sonra, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, tüketicileri Binance’in Hong Kong yasalarına göre menkul kıymetler oluşturan bu tür tokenleri sunmak için “lisanslı veya kayıtlı” olmadığı konusunda uyardı. Dün, İtalya’nın mali düzenleyicisi Consob, Binance’in ülkede herhangi bir yatırım hizmeti veya faaliyeti sunmaya yetkili olmadığını söyledi.

Alman finans düzenleyicisi Binance’i uyardı

Binance’in duyurusunda bahsedilmemesine rağmen, Alman mali düzenleyicileri BaFin Nisan ayında bu hisse senedi tokenlerinin menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğine inanmak için “makul gerekçeler” olduğunu yazdı. Aynı şekilde, İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi, bu tokenlerin gerçekten menkul kıymet olup olmadığını belirlemek için bir soruşturma başlattı. İngiltere ve Alman düzenleyiciler, Binance’in hisse senedi tokenlerini piyasaya sürmeden önce bir prospektüs sunmadığını söyledi.

Ve bugün, Hong Kong’un mali düzenleyicisi, Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Yönetmeliği kapsamında “menkul kıymetler” olmalarının muhtemel olduğu konusunda uyardı. uygun,” dedi SFC’nin İcra Direktörü Thomas Atkinson bugün yaptığı açıklamada.

Binance, büyüklüğü ve kullanıcı sayısı göz önüne alındığında, dünya çapındaki düzenleyiciler için uzun zamandır bir hedef olmuştur. Son 24 saatte Binance, 14 milyar dolardan fazla işlem hacmine ev sahipliği yaptı . CoinGecko’ya göre, ilk ikinci olan Coinbase, 1,5 milyar dolar işledi.

Yetkililer ABD’de , hem de bazı bölgelerinde Avrupa ve Asya’da , Binance.com vatandaşlarına hizmet vermeye yetkili olmadığını söyledi. Ancak Binance belirli ülkelerde faaliyet göstermese de, internet bağlantısı olan herhangi bir yerden borsa hizmetlerine erişmek oldukça kolay.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu