DeFi HaberleriHaberler

Binance Smart Chain, 2. çeyrekte iyi bir performans göstermedi

Tüm kripto piyasası çöktüğü için DeFi piyasası yavaşlıyor.

Messari’ye göre Binance Smart Chain en büyük kaybeden oldu.

Polygon ise ikinci çeyrekte iyi bir performans sergiledi.

Binance, son zamanlarda zor şeyler yaşıyor. Ortaklıklar kaybetmek zorunda kaldı, ödeme işlemcileri ile onramps sınırı olan platforma bankalar tarafından bloke koyuluyor .

Bu yeterli olmasada, onun Binance Akıllı Zinciri de sollama yarışını kaybediyor Ethereum go- blockchain merkezi olmayan finans için ( Defi ), bankalar veya diğerleri olmadan kredi, faiz ve varlık takaslarını sağlayan deneysel ürünlerin grubu aracılar tarafından destekleniyor. 

DeFi dünyasının popülaritesi geçen yıl patladı ve çoğunluğa erken atlayan bazı insanlar çok para kazandı. Ancak kripto para birimi veri sağlayıcısı Messari tarafından bugün yayınlanan bir rapora göre, 2021’in ikinci çeyreğinde işler yavaşladı ve Binance Smart Chain bunun yükünü aldı.

Messari, 2021 2. Çeyrek DeFi İncelemesinde, “Piyasalardaki spekülasyonlar azaldıkça DeFi protokolleri, çeyreğin ikinci yarısında aktivitenin azaldığını gördü” diye yazıyor. Messari , özellikle merkezi olmayan borsalardaki ( DEX’ler ) hacmin Nisan’dan Haziran’a kadar arttığını ve 221 milyar dolardan 405 milyar dolara sıçradığını belirtiyor . ( DEX’ler, jetonları değiştirmenize izin veren DeFi uygulamalarıdır – ancak son derece popüler Coinbase gibi kripto borsalarının aksine, aracı olmadan ticarete izin verirler.)

Bu başlangıçta olumlu görünse de, hacim çeyreğin sonuna doğru düştü. 

Ve sert bir şekilde çöktü Mayıs ayında, aylık DEX hacmi 203,5 milyar dolardı; Messari verilerine göre, Haziran ayında 95 milyar dolara yarıya inmişti. (Her ne kadar bu aylık rakam, tüm zamanların en iyi üçüncü çekişi için hala yeterince iyi.)

Messari, May’in piyasa çöküşünün orantısız kaybedeninin, dünyanın en büyük kripto borsası Binance tarafından başlatılan blok zinciri Binance Akıllı Zincir (BSC) olduğunu söyledi. Yani yörüngesinde Defi uygulamalara uzanan PancakeSwap, BSC tepesinde inşa edilmiş bir DEX rakip  Ethereum ve Uniswap Q1 noktaları sırasında aktif kullanıcı açısından daha etkili görünüyor.

Messari, “BSC’de yüz milyonlarca dolarlık kayba yol açan bir dizi hack ve istismarla birleştiğinde, BSC spekülasyonların Haziran ayında dramatik bir şekilde kurumasına ve Haziran ayında PancakeSwap hacimlerinin %69 düşmesine yol açtı” dedi.

Raporda , Mayıs ayında piyasaya sürülen orijinal Ethereum tabanlı DEX’in bir güncellemesi olan UniSwap v3’ün kendisini DEX pazarının kralı olarak sağlam bir şekilde yeniden kurduğunu ekledi . Messari, “Uniswap v3 artık tüm DEX hacminin %40’ından fazlasını oluşturuyor ve yavaşlama belirtisi göstermeden DEX pazarını yemeye devam ediyor” dedi. 

Binance’in DeFi ekosistemi iyi bir performans sergiledi, ancak Ethereum geleneksel hakimiyetini yeniden sağlamlaştırıyor gibi görünüyor. Ve Binance, düzenleyici savaşlarda ve ortak sapmalarında yerleşik olduğundan, DeFi’ye odaklanacak bant genişliğine sahip olmayabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu