Binance HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriMetaVerse HaberleriNFT Haberleri

Binance, NFT meta veri deposunu ilerletmek ve genişletmek için ne yapıyor?

İnsanların durup yıl boyunca işlerin nasıl gittiğine ve gelecek yılın kendisini nasıl göstermesini istediklerine baktıkları tek zamandır. Bu hatırlama ve çözüm anı sadece insanlar için değil, aynı zamanda organizasyonlar, varlıklar ve endüstriler için de geçerlidir.

Şimdi, 2021 yılı dünyaya iyi, kötü tüm anları yaşattı. Birkaç kişi ve en az iki sektör böyle anlardan geçmiş olsa da, zamanın balinasına sahip belirli bir sektör vardı – Kripto endüstrisi.

Kripto alanı, geçen yılı yalnızca bir nedenden ötürü en parlak yılı olarak kaydettirmedi, aynı zamanda pek çok nedenden dolayı. Yükselmesine yol açan başlıca olaylardan bazıları Bitcoin’in fiyat artışı, NFT’lerin ve DeFi’nin yükselişi, El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesi ve AnayasaDAO’nun arkasında DAO’ların canlandırılmasıydı.

İlginç bir şekilde, NFT’ler bu yıl üstün performans gösterenleri kolayca geride bıraktı. Takas edilemeyen tokenler, dünyaya blockchain teknolojisinin gerçekten sadece finansı değil tüm endüstrileri alt üst edebileceğini kanıtladı. Kripto evrenin bu kısmı, dijital sanat pazarının bir parçası olmak için akın eden sanatçıları ve koleksiyoncuları gördü. Çılgınlığı testere milyonlarca sanatçılar, koleksiyoncular, oyuncular ve daha fazlası arasında işlem gören.

Özellikle, kriptonun yükselişi sadece kripto trendlerindeki ve inovasyondaki artışa atfedilemez, aynı zamanda onları destekleyen ve onlara bir platform sağlayanlara da atfedilebilir. NFT pazarı çekiş kazanmaya başladığında, yalnızca güvenli değil aynı zamanda kullanıcı dostu bir alan yaratmak için birkaç kripto platformu devreye girdi.

Bu konuda, önde gelen bir kripto para birimi platformu olan Binance, pazardaki birçok kişiden daha iyi performans gösterdi.

Dikkatinizi Çekebilir: Fiziksel Sanat mı yoksa NFT’ler mi?

NFT’lerin ekosistem üzerindeki etkisinin farkına vardıktan sonra platform , yaratıcının değerini en üst düzeye çıkarmak amacıyla Haziran 2021’de yaratıcılara yönelik bir NFT platformu başlatmaya karar verdi. O zamandan beri platform, koleksiyoncular, sanatçılar, oyuncular ve kripto meraklıları için gerçekten tek bir kapı oluşturarak dünyanın en popüler NFT pazarlarından biri haline geldi.

Platform, NFT pazarını mümkün olduğunca kullanıcı dostu ve uygulanabilir hale getirmek için gösterdiği sürekli çabalarla zirveye yükseldi. Yalnızca kişisel girdilere değil, aynı zamanda kullanıcıların girdilerine göre hareket etmenin bir sonucu.

Platform, diğerlerinin yanı sıra bir içerik oluşturucunun profilini ve koleksiyon sayfalarını tanıtarak içerik oluşturucuların kendilerini ifade etmelerinin yolunu açtı. Ayrıca panoları, daha iyi endeksleri sıralamaya başladı ve sanatı ve sanatçıları tanıtmak için bir koleksiyon bölümü önerdi.

Sanat Tarihini Sunmak

Platform, kendisini en iyi NFT pazarları arasına yerleştirerek, bazı dikkat çekici NFT’ler için bir müze görevi gören ünlü markalarla işbirlikleri gördü. Bunlar arasında State Hermitage Müzesi’nden da Vinci ve Van Gogh’un eserleri, Vogue Singapore, Jimmy Choo ve Balmain Paris’in dijital moda sanatı yer alıyor.

Pastanın üzerine krema olarak Alessandro Del Piero, Michael Owen ve Lewis Capaldi gibi çeşitli alanlardan ünlüler de katıldı.

Herkes için bir kapı

Bir adım daha ileri giderek Binance, merkezi olmayan platformlardan gelen NFT’lere kapılarını açtı. DApp’lere bağlanan bir protokol olan WalletConnect’i entegre ederek yolu sağlamlaştırdı ve böylece NFT işlemlerini sorunsuz hale getirdi.

Ek olarak Binance , NFT para yatırma ve çekme işlemleri için çoklu zincir desteği de duyurdu . Bu, kullanıcıların NFT’leri Binance Smart Chain ve Ethereum ağlarına ve Ethereum ağlarından transfer etmesine izin verdi ve bu da birkaç yaratıcının ve toplayıcının platforma katılmasıyla sonuçlandı.

Binance NFT şimdiye kadar dünya çapında 1000’den fazla içerik oluşturucuya ev sahipliği yaptı ve sanat, koleksiyon, oyun, eğlence, spor ve daha pek çok alanda 2,5 milyondan fazla NFT listeledi. Özellikle, takas edilemeyen belirteçlerin oluşturulması ve listelenmesi için platform tarafından sağlanan tüm destek, onu NFT’ler için en iyi hedef haline getirdi.

Piyasa, piyasaya sürülmesinden bu yana ticaret hacminde 30 kat büyüme kaydetti.

Eğlence için yenilik

Binance, NFT’ler için daha iyi bir pazar oluşturmak için tüm çabalarını ortaya koyarken, çalışmaları sadece burada bitmedi. Platform, tüm kripto meraklıları için eğlenceli ve unutulmaz bir yolculuk haline getirmek için adımlar attı. Bunu, ilk NFT gizemli kutusunu piyasaya sürerek yaptı. Bu girişim o kadar çok ilgi gördü ki, platform bir milyondan fazla kutu sattı ve satışlarında 360 milyon doların üzerinde işlem hacmi kaydetti.

Ayrıca, platform, NFT’lerin oyun oynama potansiyelini tanıyan kripto para biriminde ilk olanlardan biriydi . Pazarın büyümesini daha da ilerletmeyi hedefleyen Binance, İlk Oyun Tekliflerini [IGO] başlattı. Aynı şeyin peşinde, 60’tan fazla oyun projesiyle işbirliği yapmayı başardı ve oyun içi silahlar, karakter görünümleri ve güçlendirmeler gibi bir milyondan fazla oyun NFT’sini listeledi.

Sonuç olarak, platform IGO düşüşlerinin işlem hacminde toplam 188 milyon dolar kaydetti ve bir ayda IGO’lar için 40 milyon dolarlık ATH işlem hacmine ulaştı. Platform ayrıca en çok satan oyun NFT’sini yaklaşık 2 milyon dolarla gördü.

Platformu diğerlerinden farklı kılan, topluma geri vermeye olan bağlılığıdır. Binance, lansmanından bu yana kendisini Binance Charity ile topluma katkıda bulunmaya adadı. Bu, platformun birkaç kar amacı gütmeyen grup ve STK ile işbirliği yaptığını ve ortaklık kurduğunu gördü. Bu sefer de geri verme çabası gösterildi.

Buna göre Binance, kendi pazarında ‘NFT for Good’ bölümünü başlattı – ilk hayır amaçlı NFT koleksiyonu. Hayır kurumu üç etkili kişinin katılımını kaydetti – Jon Burgerman, Ronald Kuang ve ATTA. Toplamda 65000 BUSD toplanan koleksiyonların geliri ihtiyaç sahibi çocuklara aktarıldı.

Buna ek olarak, Binance’in NFT platformu , ‘Time to Heal’ NFT’yi başlatmak için Djimon Housou ve Laolu ile işbirliği yaptı . NFT’den toplanan paranın bir kısmı, günümüz köleliği ve insan kaçakçılığıyla mücadele eden kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Djimon Hounsou Vakfı’na gidecekti.

Tüm bunları yaptıktan sonra Binance, NFT yolculuğunu hiçbir yerde bitirmedi. Platform, önümüzdeki yıl NFT alanının daha fazla büyümesini teşvik etmek için atacağı adımları şimdiden belirledi. Bunlar arasında en önemli hareket, NFT pazarının zincir üstü işlemler için yükseltmesi olacaktır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu