Binance HaberleriEditörün Seçtikleri

Binance, MENA bölgesinde Bahreyn’de kripto varlık hizmetleri sağlayan ilk düzenleyici oldu

Hacimce dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, 27 Aralık’ta Bahreyn Merkez Bankası’ndan (CBB) kendisini ülkede bir kripto varlık hizmet sağlayıcısı olarak kurmak için prensipte onay aldığını söyledi. Binance, tamamen düzenlenmiş merkezi bir kripto para borsası olma planlarının bir parçası olarak CBB’den lisans başvurusunda bulundu.

Kripto borsası resmi bir açıklamada, CBB’den gelen hareketin, onu Orta Doğu Kuzey Afrika (MENA) bölgesindeki bir Binance kuruluşuna ilkesel bir onay veren ilk düzenleyici haline getirdiğini söyledi.

CBB’den gelen prensip içi onay, Binance’in zamanında tamamlanması beklenen tam başvuru sürecini tamamlamasını gerektirdiğini de sözlerine ekledi.

Dikkatinizi Çekebilir: Polkadot (DOT) Alma, Biriktirme Zamanı Geldimi

Aralık ayının başlarında Binance, uluslararası bir sanal varlık ekosistemi kurmaya çalışan Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi ile bir işbirliği anlaşması imzaladı. Dubai Dünya Ticaret Merkezi (DWTC), Birleşik Arap Emirlikleri bölgesel rekabetin ortasında yeni iş çekmek istediği için kripto para birimleri ve diğer sanal varlıklar için bir kripto bölgesi ve düzenleyici olacağını söyledi.

Dünyanın dört bir yanındaki finansal düzenleyiciler bu yıl Binance’i hedef aldı, bazıları platformu belirli faaliyetlerden yasakladı ve diğerleri tüketicileri kendi yetki alanlarında faaliyet göstermesi için lisanssız olduğu konusunda uyardı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu