Binance HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Binance CEO’su Tüm Rusları Kripto Borsasından Engellemenin ‘Etik Olmadığını’ Söyledi

  • CEO, kripto borsasının tüm yaptırımlara uyduğunu söylüyor.
  • Binance, HQ konumuna karar verdi; Zhao nerede olduğunu söylemeyecek.

Binance Holdings Ltd.’nin CEO’su, tüm Rusların dünyanın en büyük kripto para borsasını kullanmasını kısıtlama çağrılarını reddederek, Rusların finansal yaptırımları aşmanın yollarını arayan “kriptoya özgü bir sorun” olmadığını söyledi.

Changpeng ‘CZ’ Zhao, Binance’in yaptırım uygulanan bireyleri kısıtlamak için uluslararası hükümet yetkilerine uyduğunu, ancak bunu daha da genişletmenin “yapmamız etik dışı” olacağını söyledi. Kripto endüstrisinin bankalarla “aynı kuralları” izlediğini söyledi.

“Binance, yaptırım kurallarına çok sıkı bir şekilde uyuyor. Zhao Çarşamba günü Bloomberg TV’ye verdiği röportajda, Yaptırım listesinde kim varsa, platformumuzu kullanamayacaklar, kim yoksa yapabilirler” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto Yatırımcıları Bitcoin’i Savunuyor

Kripto borsaları, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden bu yana, varlıklarını park etmek için bir yer arayan Ruslar için finansal kanal olma potansiyelleri nedeniyle yoğun bir inceleme altına alındı. Ancak Kraken ve Coinbase gibi diğer büyük borsalar da yaptırımların hedefi olmayan Rusları engellemeyi reddetti.

Milyarder, zamanının çoğunu Dubai’de geçirdiğini söyledi ve Binance’in şirket merkezini tescil ettirdiğini ve resmi bir duyurudan önce yeri açıklamayı reddettiğini söyledi.

ABD ve Avrupa Birliği’ndeki milletvekilleri, Rusya Ukrayna’ya yönelik saldırısını hızlandırırken korkulukları güçlendirmeye çalışıyor olsa da, kripto borsası endüstrisi büyük ölçüde düzensiz. Zhao, Binance’in yaptırım uygulanan adreslerin platformunda işlem yapmamasını sağlamak için tam kullanıcı doğrulama kontrolleri yürüttüğünü söyledi.

“Kullanıcı hesaplarını dondurmak bizim kararımız değil. Facebook, Rus kullanıcılarını yasaklamadı. Google, Rusya’yı engellemedi. ABD bunu yapmadı” dedi Zhao. “Ayrıca, etik açıdan bakıldığında, birçok Rus savaşı desteklemiyor, bu yüzden politikacıları normal insanlardan ayırmalıyız.”

Binance, düzenleyicilerin küresel olarak tüketicilere geçen yıl faaliyetleri hakkında birden fazla uyarı yayınlamasının ardından uyumluluk bölümündeki işe alımları hızla artırdı. ABD’deki piyasa yetkilileri, olası içeriden öğrenenlerin ticaretini ve piyasa manipülasyonunu içerecek şekilde Eylül ayında Binance’e yönelik soruşturmaları genişletirken, Birleşik Krallık’ın Mali Davranış Otoritesi, işinin merkezi olmayan yapısı göz önüne alındığında Binance’i düzenleme için “uygun değil” olarak değerlendirdi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu