HaberlerKripto Para Haberleri

Binance CEO’su, Küresel Kripto Para Birimi Kabulünün 2022’de Mevcut %5’ten %20’ye Atlayacağını Tahmin Ediyor

Kripto benimsemenin ana itici güçleri SocialFi ve GameFi sektörleri olacaktır. Bu tahmin, Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından Fortune’un Hint versiyonundan bir makalede verildi.

Binance başkanı, 2021’in DeFi alanında “hızlı yenilik” ile işaretlendiğini belirtti.

“DeFi, 2021’de hızlı bir inovasyon gördü ve muhtemelen 2022’de, SocialFi ve GameFi’nin temel itici güçler olarak hareket etmesiyle artan bir ilgi ve inovasyon göreceğiz.”

Devamında şunları söyledi:

“Kripto çok yönlüdür, para birimi, varlık, ödül belirteci, hizmet belirteci ve daha fazlası olarak kullanılabilir. Kripto ve blok zincirinin uygulanabilirliği finans endüstrisini bozdu ve daha fazlasını bozacak. Global Crypto Adoption’ın 2022’de %5 ila %20 arasında sıçrama yapması muhtemel.”

Zhao ayrıca, özellikle “sofistike finansal araçlar yaratma, likidite ve sermaye verimliliğini sağlama ve risk ve güvenliği yönetme” gibi DeFi’de bir takım zorlukların devam ettiğine dikkat çekti .

Hindistan ile ilgili olarak, Zhao, varlık sınıflandırmasından bağımsız olarak blok zinciri ve kripto para birimi inovasyonu için devlet desteğinin önemine dikkat çekti.

“Hindistan hükümetinin onu nasıl sınıflandırmayı seçtiğinden bağımsız olarak, ülkedeki blok zinciri ve kripto alanındaki yeniliği desteklemeleri ve teşvik etmeleri çok önemlidir.”

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin’in Fiyatı Neden Yükseliyor

Bir NASSCOM raporuna göre, ülkenin kripto pazarının 2030 yılına kadar 241 milyon dolara ulaşması ve potansiyel olarak 877.000 iş yaratması bekleniyor. Kuruluş ayrıca, dijital varlıklardaki perakende yatırımcılardan gelen fon akışının şu anda 6,6 milyar dolardan 2030 yılına kadar 15,6 milyar dolara çıkacağını tahmin ediyor.

Zhao , Kripto endüstrisi girişimciler için finansman fırsatları, bireyler için alternatif gelir kaynakları ve yerel geliştiriciler için daha güçlü destek sağlayabileceğinden Hindistan fayda sağlayacak” dedi.

Ülkenin “blok zinciri ve kripto para birimleri alanında lider olmaya” hazır olduğunu vurguladı .

Zhao , “Bankacılık ve finansal hizmetlere ek olarak, DLT teknolojisi arazi işlemlerinin, tedarik zincirlerinin, tarımın ve kurumsal sürdürülebilirliğin verimliliğini artırabilir.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu