HaberlerKripto Para Haberleri

Binance CEO Changpeng Zhao, kendi yerine birini işe almak istediğini ima etti

Binance CEO‘su Changpeng Zhao, onun yerine geçecek kişiyi aradığı fikrini ima etti.

CZ‘ye göre, bu kişinin uyumluluk ve düzenleme geçmişine sahip biri olması gerekecektir.

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, geçen hafta , dünyanın en büyük kripto borsasının bir sonraki CEO’su olarak kendi yerine geçecek kişiyi işe almak istediğini güçlü bir şekilde ima etti.

CZ, “Şu anda tüm organizasyonu yönetecek, belki de yeni Binance CEO’su olabilecek güçlü bir mevzuat geçmişine sahip, güçlü bir uyumluluk geçmişine sahip kıdemli bir kişi arıyorum” dedi. “Ben bir teknoloji girişimcisiyim, şirketi dört yıldır yönetiyorum ve bu iyi bir şey ve bu dönüm noktasından geçmemiz gerekiyor. Bu çabaya öncülük edecek en iyi kişi olduğumu düşünmüyorum. Bence çok güçlü bir düzenleyici geçmişi olan birine sahip olmak aslında daha iyi.”

Yorumları, Tayland’daki Siam Commercial Bank‘ın girişim kolu olan SCB 10X’in baş yatırım görevlisi Mukaya Panich ile yaptığı görüşmede sanal bir zirvede geldi. Aynı röportajda Binance ABD’yi halka açma amacını tartıştı.

Binance, son aylarda, bazıları borsanın dünyanın birçok finansal hizmet düzenleyicisiyle dolu dolu anlaşmalarının ardından gelen bir dizi yüksek profilli işe alım gerçekleştirdi. Nisan ayında, eski ABD mali düzenleyicisi Brian Brooks’u Binance ABD’nin yeni CEO’su olarak atadı. Bu ayın başlarında, o işe uyum Binance yeni direktörü olarak, eskiden eToro‘nun Jonathan Farnell’i.

CZ gemiye atlamaya mı hazırlanıyor ? 

CZ’nin düzenleme konusundaki önceki söylemi ilginç bir yolculuktu. 

Bu yılın Nisan ayında CZ , Clubhouse oturumu sırasında kripto endüstrisinin düzenleyicilerle olan geniş ilişkisinden bahsettiCZ, “Düzenleyici ben olsaydım, yapacağım en mantıklı şey geleneksel finansal alandaki mevcut düzenlemelere bakmak ve onları kriptoya getirmek” dedi. 

Bu “mevcut düzenlemelerin” en temel ve yaygın ilkelerinden biri, şirketlerin faaliyet gösterdikleri yetki alanlarında faaliyet göstermek üzere lisans sahibi olmalarıdır. Ancak CZ, Binance’in genel merkezinin nerede olduğunu hiçbir zaman netleştirmedi, defalarca şirketin gerçekten merkezi olmayan bir merkez olduğunu ve bugünlerde kimsenin şirket merkezinin tek bir tanımı üzerinde hemfikir olmadığını savundu.

“Herkesin bir şirketin genel merkezi tanımı biraz farklıdır. Karargahı nasıl tanımladığınızı sorduğunuzda, orası insanların oturduğu bir ofis mi? Son üç buçuk yıldır evden çalıştım,” dedi.

Bu düşünce tarzı, doğal olarak ademi merkeziyetçiliğin değerlerini takdir etmeye oldukça meyilli olan kripto meraklıları arasında iyilik bulabilir. Ancak dünyanın düzenleyicileri tarafından beğeni görmedi. 

İngiltere’de, bir Finansal İdare Yetkilisi sözcüsü anlattı regülatör bir karargah Binance görünüşteki eksikliği ile “dev sorunu” olduğunu. 

Son aylarda, Binance aynı zamanda düzenleyicilerin faul düştü İtalya’da , Japonya’da ve Cayman Adaları. Borsa aynı zamanda bankalar , ödeme işlemcileri ve hatta kendisini borsadan uzaklaştırmak için bariz bir hareketle Binance’in hisselerini satın alan FTX gibi rakip borsalar tarafından da darbe aldı. 

CZ’nin yakında Binance’den ayrılmak için somut planları olup olmadığı belli değil. daha fazla yorum için Binance’e ulaştı. Ancak CZ, kurduğu devasa işteki en üstteki işten geri adım atarsa, halefinin elinde pek çok şey olacak ve milletvekilleriyle ilişki kurmaya öncelik vermek zorunda kalacak.

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu