Altcoin HaberleriBinance HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Binance, Bu 3 Kripto Para Birimi İçin Ticareti Kısıtlayacak

Binance, üç kripto para birimi için bazı çiftleri durdurmaya karar verdiğini duyurdu. Yatırımcıların bu çiftlerdeki işlemleri birkaç gün içinde tamamlaması veya iptal etmesi gerekmektedir. Peki nedir bu kripto paralar?

Ticaret hacmi ve kapsadığı kripto para birimi sayısı ile dünyanın en büyük borsası olan Binance, geçtiğimiz günlerde yeni bir duyuru yayınladı. Bu duyuruda aktif olarak kullanılan üç kripto para biriminin bazı paritelerinin durdurulacağı açıklandı. Ancak belirtmek gerekir ki bu delist yani borsadan tamamen çıkarma kararı değildir.

Aslında bu tür işleri oldukça sık yapıyor. Borsanın böyle bir karar almasının nedeni genellikle düşük işlem hacimleridir. Bu konuda net bir açıklama yapılmadı ancak nihai kararın gerekçesi bu gibi görünüyor. Peki hangi kripto para birimlerinde hangi çiftleri iptal etti? Gelin bu sorunun cevabına hızlıca bir göz atalım.

Binance’in durdurulan çiftleri şu şekilde:

Binance, Bu 3 Kripto Para Birimi İçin Ticareti Kısıtlayacak
Binance, Bu 3 Kripto Para Birimi İçin Ticareti Kısıtlayacak
  • GNO/BUSD (Marjin işlemleri dahil)
  • WNXM/BTC (Marj) (işlemler dahil)
  • WABI/BNB (Yalnızca Spot işlemler)

Şirket tarafından yayınlanan duyuru, Gnosis (GNO), Wrapped NXM (WNXM) ve Wabi (WABI) yatırımcılarını ilgilendiriyor. Binance’in açıklamasına göre, az önce bahsettiğimiz kripto para birimlerinden biri veya birkaçı için işlem emriniz varsa, bu alım satım emirlerinden teminatlı olanlar 16 Mart’a kadar, spot olanlar ise 18 Mart’a kadar kapatılmalıdır. Aksi takdirde işlemler iptal edilecektir. otomatik olarak kapandı. Böyle bir durumda yatırımcının zarar etme ihtimalinin yüksek olduğu unutulmamalıdır.

Dikkatinizi Çekebilir: Ripple, XRPL’de Ek Yükseltmeler Planlıyor

Binance’in kararı yalnızca yukarıda belirtilen ticaret çiftleri için geçerlidir. Örneğin, WABI sahibi bir yatırımcı, önümüzdeki günlerden itibaren bu kripto para birimini Binance Coin (BNB) olarak satamayacak. Bunun yerine yalnızca WABI/BTC paritesinin kullanılması gerekecektir. Benzer şekilde, GNO satmak isteyen kullanıcıların BUSD yerine BTC veya USDT satması gerekecektir. Alınan karar kripto paraları devalüe edecek bir durum değil.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu