Altcoin HaberleriBinance HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Binance BNB’de 792 Milyon Dolar Yaktı

Binance BNB'de 792 Milyon Dolar Yaktı

Bu en son yakma, yok edilecek madeni para miktarını belirlemek için yeni bir “Otomatik Yakma” sistemi kullandı.
BNB’nin fiyatı, fiyatların 471 dolardan başlamasının ardından madeni paranın yakılmasından sonraki saatlerde sadece orta derecede etkilendi.

Binance, 18. jeton yakımını gerçekleştirerek Binance Coin (BNB) arzını 1,68 milyon azalttı.

Binance 1.68 Milyon BNB Yaktı

17 Ocak Pazartesi günü Binance , mevcut piyasa fiyatlarında yaklaşık 792 milyon dolar değerinde olan 1.68 milyon BNB’nin üzerinde yaktığını söyledi .

Binance, kullanıcılara toplam BNB arzının yarısını veya arzı oluşturan 200 milyon tokenin 100 milyonunu dolaşımdan kaldırmayı taahhüt ettiğini hatırlattı. Bugünkü yakma, Binance’in ilk arzının %0,84’üne eşit bir miktarı temsil ediyor.

Bunun gibi madeni para yakmaları, bir kripto para arzını azaltmak ve halihazırda dolaşımda olan tokenler için daha fazla talep yaratarak fiyatları makul ölçüde yüksek tutmak içindir. Yakmalar, etkin olmayan bir adrese belirteçler gönderilerek gerçekleştirilir.

Bu madeni para yakma, Binance’in 2017’de başlayan uygulamayı üstlenmeye başlamasından bu yana 18. üç aylık yakmadır.

Yeni Otomatik Yakma Modeli

Bu çeyreğin yakma işlemi aynı zamanda piyasa fiyatlarındaki yakma miktarını ve Binance Akıllı Zincir tarafından üretilen blok sayısını otomatik olarak hesaplayan yeni bir “Otomatik Yakma” formülünü kullanan ilk kişi oldu.

Bu yeni model, öncekinden daha objektif olacak. Binance CEO’su Changpeng Zhao, yeni modelin “daha fazla özerklik, şeffaflık ve öngörülebilirlik” sağlayacağını söyledi. Yeni modele, topluluktan gelen geri bildirimler sonrasında karar verildi.

Dikkatinizi Çekebilir: New York’un Bitcoin yanlısı belediye başkanı şimdiden liberalleri kızdırıyor

Daha önce Binance, yakma miktarlarının BNB kullanımına ve Binance’in borsasından elde edilen gelire göre belirlendiğini söylüyor. BNB’nin son üç ayda bir yanması, 17’si, 1,34 milyon BNB’nin dolaşımdan kaldırılmasını sağladı. Diğer yanıkların boyutları 808.000 BNB ile 3.6 milyon BNB arasında değişmektedir.

Fiyatlar Sadece Orta Derecede Etkilendi

Madeni para yakma haberlerinin şimdiye kadar BNB fiyatları üzerinde çok ılımlı bir etkisi oldu. Binance yakma işlemini , BNB’nin 471 $ olarak fiyatlandırıldığı 17 Ocak’ta PST 08:14’te gerçekleştirdi.

BNB’nin fiyatı, yaklaşık %1,5’lik bir fiyat artışını temsil eden PST’de 12:00 PST’de kısaca 478 dolara yükseldi. Basın zamanında, BNB 474 dolardan işlem görüyordu. Ticaret devam ettiği için fiyatların uzun vadede daha fazla etkilenmesi olasıdır.

Binance Coin (BNB), şu anda 78 milyar dolarlık bir sermaye ile piyasadaki en büyük üçüncü kripto para birimidir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu