Altcoin HaberleriBinance HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriTerra (LUNA)

Binance başkanı Terra için hayal kırıklığını dile getirdi

Binance CEO'su Terra Labs'tan cevap alamadı.

Binance kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Terra (LUNA) blok zinciri projesinin geliştiricilerinden duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. Ona göre, başlangıç ​​ekibi TerraUSD (UST) stablecoin ile ilgili sorunu farklı bir şekilde çözmek zorunda kaldı. Girişimci ayrıca ticaret platformunun neden bu tokenlarla ticareti durdurmaya karar verdiğini de açıkladı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Zhao’ya göre, UST’nin ABD dolarına sabitlenmesini etkileyen kilit konu, Terra protokolünde basılan aşırı miktarda LUNA idi. Sonuçta, ağın doğrulayıcıları işlemleri süresiz olarak askıya almak zorunda kaldı. Bu, Terra blok zincirinin tüm ana işlevlerinin kapatılmasına neden oldu. Kullanıcılar para yatırma ve para çekme yapamayacak.

CZ, ekibinin Terra geliştiricileri ile temasa geçtiğini ve onlardan ağı geri yüklemelerini, ayrıca verilen LUNA jetonlarını yakmalarını ve UST sabitini dolara döndürmelerini istediğini belirtti. Ancak, Terraform Labs’tan (LUNA’nın yaratıcıları) herhangi bir geri bildirim alınmadı.

Zhao, yaratıcılar tarafından büyük miktarda LUNA kripto para biriminin basıldığından ve merkezi borsaların dışına taşındığından emin oldu. Bu, satış baskısının hafiflediğine ve başa baş için bir miktar LUNA satın alabileceklerine inanan yanlış bilgilendirilmiş piyasa katılımcıları.

Ancak geliştiricilerin eylemleri nedeniyle fiyat düşüşü durmadı. CZ, Terra programlama ekibinin bu davranışı karşısında şaşkınlığını dile getirdi.

Dikkatinizi Çekebilir: Piyasa Değerine Göre En Büyük Kripto Para Ekosistemleri

Daha önce, Coinfili.com editörleri, Terra’nın yaratıcılarının ağı yeniden kurabilecekleri umudunu beslemeye devam ettiklerini bildirdi. LUNA token döviz kuru son birkaç gün içinde %99,9 düştü, ancak proje kurucuları UST sabit parasının finansmanını desteklemeye hazır olan GAM Holding ile görüşmelerde bulundular.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu