Binance HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Binance, Bahreyn Merkez Bankası’ndan kripto lisansı aldı

Binance, Dubai ve Bahreyn'de kripto lisansı aldı.

Petrol zengini krallık, yerel kripto endüstrisini güçlendirmek için adımlar atıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin.

Bahreyn Merkez Bankası, kripto para borsası Binance’e ülkede faaliyet göstermesine izin veren ve kripto para birimi ticareti, saklama ve portföy yönetimi hizmetleri de dahil olmak üzere Bahreyn müşterilerine hizmet veren bir lisans verdi.

Bu, Binance’in Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesindeki ilk lisansıdır.

Dikkatinizi Çekebilir: SEC, Ripple’ın dilekçesine yanıt vermek için daha fazla zaman istiyor

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao bir basın açıklamasında, “Bahreyn’den alınan lisans, küresel olarak tam lisans ve regüle olma yolculuğumuzda önemli bir kilometre taşıdır” dedi.

Binance, Aralık ayında lisans için ön onay aldı ancak tam lisans verilmeden önce tam başvuru sürecini tamamlaması gerekiyordu.

2021’de Binance, İngiltere ve Japonya da dahil olmak üzere birçok ülkede düzenleyiciler tarafından eleştirildi.

Bununla birlikte, petrol zengini Bahreyn Krallığı, Binance’e daha olumlu bir gözle bakıyor ve lisansı, gelişmekte olan kripto endüstrisi için doğru yönde atılmış bir adım olarak görüyor.

Bahreyn Ekonomik Kalkınma Konseyi CEO’su Khalid Humaidan şunları yazdı:

“Bahreyn ekibi, hızlı büyüyen blok zinciri ve kripto para birimi endüstrisini güçlü kurallarla desteklemek için birinci sınıf bir altyapı inşa etti. … Binance gibi sektör liderleriyle işbirliği, Bahreyn Krallığını lider bir iş merkezine dönüştürme misyonumuzu daha da güçlendirecek.”

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu