Ekonomi HaberleriHaberler

Binance ABD CEO’sunun İşe Alınması, Coinbase ile Sürtünme Yarattı

Brooks, Circle Başkanı olmak için pazarlık yaparken Binance’deki en iyi işi aldı.

Eski düzenleyicinin bir sonraki işine yaklaşımı, Circle ve Coinbase’deki liderleri sıraladı.

Brian Brooks, kripto dünyasına göreceli olarak yeni gelen biri, ancak inanılmaz derecede hızlı yükseldi. Ve zaten yol boyunca bazı köprüleri yaktı.

Yıllarca ipotek devi Fannie Mae’de genel danışman olarak görev yaptıktan sonra Brooks, bankaları denetleyen federal kurum olan Para Birimi Denetçiliği Ofisi’ni (OCC) 10 aylık bir süre için çalıştırmadan önce 2018’de Coinbase’in en iyi avukatı oldu. O CEO’su oldu bir kripto yıldızı rolünü pekiştirdi.

Birden fazla güvenilir kaynağa göre Brooks, tam da stabilcoin devi Circle’da Başkanlık görevini kabul etmenin eşiğindeyken Binance ABD’ye katıldı. Kararı Circle’ı gafil avladı ve bazılarının, Binance’den daha iyi bir tekliften yararlanmanın bir yolu olarak Circle işini takip ettiği yönünde spekülasyonlara yol açtı.

Brooks’un yaklaşımı aynı zamanda bir Circle müttefiki ve Binance rakibi olan Coinbase’i ve Brooks’un Binance işini aldığı sırada hala danışmanlık yaptığı eski işverenini sıraladı.

Circle ve Coinbase, Brooks’un Binance ABD’ye geçişi hakkında kamuoyuna yorum yapmayı reddetti ve Brooks, yorum isteyen bir metin mesajına yanıt vermedi.

Brooks’un Binance’e, özellikle de Coinbase’e geçişinin yarattığı kötü niyete rağmen, kaynaklar CEO Jeremy Allaire’nin kişisel olarak Brooks ile bir iletişim hattını açık tuttuğunu söylüyor.

Daha geniş anlamda, Brooks kripto çevrelerinde kutuplaşan bir figür haline geldi.

Kitap etkisi altında ateşli bir çizgiyi gizleyen Colorado’lu bir yerli, OCC’deki görev süresi boyunca kripto türlerinin kahramanı oldu. Ajansın başkan vekili olarak , bankalar ve kredi birlikleri için stablecoin kullanmaları için yasal koruma sağlayan rehberlik gibi bir dizi kripto dostu düzenleyici karar yayınladı.

İtiraz edenler Brooks’u, arkasında hizipler bırakan büyük bir egoya sahip acımasız bir kariyerci olarak tanımlıyor. Binance ABD’ye atanması, şirketin eski CEO’su Catherine Coley’nin ani ve belirsiz bir şekilde görevden alınmasını hızlandırdığı için tartışmalı oldu.

Brooks’un incelemesinin yalnızca önümüzdeki aylarda artması muhtemel. Küresel ana şirketinin başına buyruk CEO’nun eylemleri ve Binance’in düzenlemelerle hızlı ve gevşek davrandığı algısı nedeniyle yasa koyucuların incelemesini çektiği bir zamanda Binance ABD’de en üst görevde . Binance’in rakipleri bu algıyı kurnazca körükledi – Brooks’un yakın zamanda önerdiği bir taktik ” Asya karşıtı “.

Brooks, Binance ABD CEO’su olarak bir sonraki adımlarını planlarken, kaynaklar yakın zamanda Circle da dahil olmak üzere üzdüğü bazı kişilerle arasını düzeltmeye başladığını söylüyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu