Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriEthereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

Bill Gross Bitcoin’e Yatırım Yapıyor

Pimco Kurucu Ortağı Bill Gross Bitcoin'e Yatırım Yapıyor

“Tahvillerin kralı” olarak bilinen Amerikalı finansçı Bill Gross, bitcoin hakkındaki fikrini bir kez daha değiştirdi. Gross, buna yatırım yaptığını, ancak yine de NFT’nin potansiyeline inanmadığını söyledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

CNBC ile yakın tarihli bir röportajda, Pimco kurucu ortağı Bill Gross, BTC’ye “küçük” bir miktar yatırım yaptığını açıkladı, ancak ne kadar bitcoin aldığını açıklamadı. Finansör hala kripto para birimlerine güvensizlik duyuyor ve onları “balon” olarak nitelendiriyor. Bununla birlikte, mevcut ekonomide ABD dolarına bir alternatif bulmak gerekiyor ve Bitcoin, “hayatta kalma” araçlarından biri haline gelebilir, diyor Gross. İlk kripto para biriminin olanaklarına yeniden inanmaya başlasa bile, bunun takas edilemez tokenler (NFT’ler) için geçerli olmadığını açıkladı.

Gross, “NFT endüstrisi bana çocuklarımın Beanie Babies peluş oyuncaklarını topladığı zamanları hatırlatıyor ve bu büyük bir yatırım değil” dedi.

Finansörün kripto para birimleri ile oldukça zor bir ilişkisi var. Başlangıçta, yatırımcıları düşen faiz oranlarından kurtarabilecek güvenilir bir varlık olarak gördüğü için Bitcoin’e açıktı. 2016 yılında, bitcoin’in finansal sistemi “zorladığını” ve benimsenmeye devam ettikçe altının “tarihi bir kalıntı” haline gelebileceğini belirtti.

Dikkatinizi Çekebilir: Kazakistan’da 50 yasadışı Bitcoin madenciliği çiftliği kapatıldı

Ancak, 2017’nin sonunda, ICO döneminde Gross, ilk kripto para birimi hakkındaki fikrini tamamen değiştirdi. Bitcoin’i yerleşim, ödeme ve mağazalarda sıradan ürünler satın almak için kullanmak zor olduğu için sıradan para ve altının yerini alamayacağını söyledi. “Tahvil kralı”, ekonomik bir kriz sırasında bitcoin’in alternatif bir yatırım varlığı olma ihtimalinin düşük olduğunu ve yüksek oynaklığı nedeniyle etkili bir değer deposu olmayacağını savundu.

Beş yıl sonra, Gross “orijinal konumuna” geri döndü. Dijital para birimlerine karşı tutumu daha iyi hale getiren geleneksel varlık yatırımcılarına katıldı. Örneğin, Citadel hedge fonu CEO’su Kenneth Griffin, bir zamanlar kripto para birimine şüpheyle bakıyordu. Ancak birkaç hafta önce yanıldığını kabul etti ve önümüzdeki aylarda şirketinin kripto para birimleri ile çalışmaya başlayacağını söyledi.

Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio da kripto varlıklarını bir yatırım portföyünü çeşitlendirmek için harika bir araç olarak görmeye başladı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu