Altcoin HaberleriBlockchain HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Bilgisayar korsanları ( Hacker’lar ) bir yılda 1 milyar dolarlık Kripto Para çaldı

Bilgisayar korsanları ( Hacker’lar ) bir yılda 1 milyar dolarlık Kripto Para çaldı

Bilgisayar korsanları ( Hacker’lar ) yılda yaptıkları vurgun miktarı dudak uçuklatıyor. Kripto para dolandırıcılığına dikkat !

Kaspersky Lab baş teknoloji uzmanı Alexander Gostev, Izvestia’ya, Temmuz 2020’den Temmuz 2021’e kadar dünyadaki token dolandırıcılığının hacminin en az 1 milyar doları bulduğunu söyledi. Ona göre, bu gösterge büyük ölçüde dijital para birimlerinin oranına bağlıdır: örneğin, geçen yılın başından bu yana bitcoin fiyatı, 2021 kışına kadar 10 bin dolardan 58 bin dolara yükseldi ve bu da şirketlerin hacker saldırılarından kaynaklanan kayıplarının boyutu. Fidye yazılımlarla ilgili büyük saldırı ve şantaj girişimlerinin sayısı yalnızca bu yıl 1.000’i aştı.

Fintech şirketi Exantech’in başkanı Denis Voskvitsov, dijital varlık dolandırıcılığının büyümesinin ana nedeninin kripto para birimlerinin günlük hayata artan nüfuzu olduğunu söylüyor. Ona göre, Rusya’da jetonlu suçların hacmi de artıyor. FG Finam analisti Leonid Delitsyn, 2021’de yaklaşık 50 milyon dolara ulaştığını söylüyor.

Devlet kurumlarından en büyük kripto para borsası Binance’e soruşturmada yardım talebi sayısı yalnızca 2021’de 5,6 bine ulaştı. Binance CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao, bu sayının 2020’dekinin iki katı olduğunu söyledi. Kaspersky Lab’ın baş teknoloji uzmanı, bu büyümenin şifreleme programlarıyla ilgili olayların sıklığındaki artışla ve Rusya dahil bir dizi ülkede dijital para birimlerinin dolaşımını düzenleyen yasaların yürürlüğe girmesiyle ilişkili olabileceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu