DeFi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Bilgisayar korsanları başka bir DeFi protokolüne saldırdı

Bilgisayar korsanları başka bir DeFi protokolüne saldırdı ve başarılı oldular.

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Fortress’in arkasındaki geliştirme ekibi, ürünlerinin saldırıya uğradığını doğruladı. Siber suçlular 3 milyon dolar çaldı. Bunların hepsi akıllı bir sözleşmede dondurulan fonlar.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Girişimin kurucularına göre, saldırganlar algoritmik pazara başarılı bir şekilde saldırdı ve borç verme protokolünde bir güvenlik açığı buldu. Hatayı keşfetmeyi ve kahini manipüle etmeyi başardılar. Çalınan kripto para Binance Smart Chain’den Ethereum’a yönlendirildi. Bunun ardından hackerlar, Tornado Cash gizlilik protokolünün hizmetlerini kullanarak işlemin izlerini karıştırdı.

Ekip, bir blockchain güvenlik şirketi olan CertiK ile iletişime geçtiklerini söyledi. Yerel uzmanlar, bilgisayar korsanının yerel bir FTS protokolü yönetişim belirteci satın almak için Ethereum kripto para birimini kullandığından emin oldu. Saldırgan, bir dizi basit manipülasyon yaptıktan sonra, protokolü değiştirmek için herhangi bir teklifi kabul etme yetkisini kazanmayı başardı. Kredi sözleşmelerinde FTS tokenleri için teminat faktörünü hemen düzenledi ve fiyat kehanetini güncelledi.

Bu tür manipülasyonlar, ona akıllı sözleşmelerde saklanan çok sayıda jetonu tek bir kuruş harcamadan ödünç alma fırsatı verdi. Kripto varlıklarını ETH’ye ve 400 bin DAI’ye dönüştürdü.

Protokol temsilcileri, kendi araştırmalarını yürüteceklerinin ve bu konuyu Certik uzmanlarına emanet edeceklerinin teminatını verdi. Ayrıca, yakın gelecekte, başlangıç ​​ekibi fonları kendi müşterilerine telafi etme planlarından bahsedecek.

Dikkatinizi Çekebilir: Uzman Analist, Altcoinlerin Bir Fiyat Tabanına Ulaşacağını Tahmin Ediyor!

Daha önce Coinfili.com editörleri, DeFiance Capital Arthur_0x’in kurucusunun bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğradığını bildirmişti. Sıcak bir cüzdandan kripto para birimlerinde 1,6 milyon dolar çalmayı başardılar. İşadamı, bunu gözetimsiz bırakmayacağını söyledi ve suçluları bulmak için her şeyi yapacağına söz verdi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu