Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriEthereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

Biden’ın kararnamesi Altcoin’leri ve diğer Kripto para birimlerini etkiledi

ABD Başkanı Joe Biden'ın Altcoin ve kripto para birimlerinin ek düzenlemesine ilişkin kararnamesi, anonim dijital varlıkların ticaret hacimlerini doğrudan etkiledi

ABD Başkanı Joe Biden‘in kripto para birimlerinin ek düzenlemesine ilişkin kararnamesi, anonim kripto para birimleri talebindeki büyümeyi etkiledi. Bu sonuca analitik firma Kaiko’da ulaşıldı. Yayınlanan verilere göre, anonim kripto ticaret hacmi, Amerika Birleşik Devletleri kripto pazarını düzenleme çabalarını hızlandırdıktan kısa bir süre sonra fırladı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Uzmanlara göre, Oasis Network’ten üç kripto para birimi monero (XMR), zcash (ZEC) ve ROSE için Binance’deki ticaret hacmi üç katına çıkarak 245 milyon dolara ulaştı. Bu, Ocak 2022’den bu yana en yüksek rakam.

Artış, Biden’ın bir grup ABD kurumunun kripto para birimlerinin faydalarını ve risklerini değerlendirmesini gerektiren bir yürütme emri imzalamasının ardından geldi. İmzadan bu yana, ZEC ve XRM sırasıyla %51 ve %42 arttı. Ancak Kaiko, kripto para biriminin yaptırımları atlatmak için kullanılacağından şüphe ediyor. Analistler, aktivitedeki artışın büyük olasılıkla spekülasyondan kaynaklandığını söylüyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Bill Gross Bitcoin’e Yatırım Yapıyor

İmzalanan kararnamenin kripto para birimlerinin ekonomik istikrarı, ulusal güvenliği ve çevreyi tehdit edebileceğini, ancak aynı zamanda bir takım potansiyel avantajları olduğunu belirttiğini hatırlayın. Bakanlıklar doların dijital bir versiyonunu yaratma olasılığını araştıracak ve Adalet Bakanlığı yeni mevzuat geliştirmenin gerekli olup olmadığını düşünecek.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu