HaberlerKripto Para Haberleri

Biden’ın CFTC Adayları Kripto Polisine Daha Fazla Yetki Çağrısında Bulundu

Başkan Joe Biden’in Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na katılmak için dört adayı milletvekillerine, ana ABD türevleri denetçisinin kripto para birimlerini düzenleyen yeni sorumluluklar alması gerektiğini söyledi.

Adaylar, Çarşamba günü Senato Tarım Komitesi önündeki onay oturumunda, ajansın kripto türevlerini denetleme geçmişinin dijital varlıkları denetlemek için daha fazlasını yapmak için iyi konumlandırdığını söyledi. Teşkilata başkanlık eden Rostin Behnam, geçen ay milletvekillerine düzenleyiciye daha fazla yetki vermeyi ve en az 100 milyon dolarlık bir bütçe artışı vermeyi düşünmeleri gerektiğini söyledi.

Washington’da hangi düzenleyicilerin dijital belirteçleri denetlemesi gerektiği konusunda devam eden bir tartışma var. CFTC’nin mevcut rolü, Bitcoin ve Ether’e dayalı türevlerin gözetimi ve ayrıca temel pazarlardaki dolandırıcılık veya manipülasyonu araştırmakla sınırlıdır. Bu arada, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, çoğu tokenin ajansının katı yatırımcı koruma kurallarına – sektör yöneticilerinin reddettiği bir pozisyon – tabi olduğunu öne sürmesiyle dikkatleri üzerine topladı.

Dikkatinizi Çekebilir: Lindner, G-7, AB Yetkililerinin Kripto Yaptırımları Üzerinde Çalıştığını Söyledi

Çarşamba günkü duruşmada, dört kadın CFTC adayından biri olan Christy Goldsmith Romero, ajansın altta yatan kripto pazarlarına ilişkin görünürlükten yoksun olduğunu söyledi. Hazine Bakanlığı’nın Sorunlu Varlıkları Kurtarma Programı için yaklaşık 10 yıl özel müfettiş olarak çalışan Goldsmith Romero, “Görünürlüğünüz yoksa, erişiminiz yoksa sahtekarlığı bulmak çok zor” dedi.

Diğer adaylar – Summer Mersinger, Caroline Pham ve Kristin Johnson – milletvekillerinin kripto gözetimi hakkındaki görüşleri hakkında sorularla karşılaştılar ve CFTC’nin daha büyük bir rol üstlenmeye hazır olduğunu belirttiler.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu