Ekonomi Haberleri

Biden, Putin’i ABD şirketlerine yönelik fidye yazılımı saldırıları konusunda uyardığını söyledi

Biden, Putin'i ABD şirketlerine yönelik fidye yazılımı saldırıları konusunda uyardığını söyledi

ABD Başkanı Joe Biden Cuma günü yaptığı açıklamada, Vladimir Putin ile yaptığı görüşmede, Rusya merkezli kuruluşlar tarafından ABD şirketlerine yönelik fidye yazılımı saldırıları hakkında bir uyarı yayınladığını söyledi.

“Amerika Birleşik Devletleri’nin, topraklarından bir fidye yazılımı operasyonu geldiğinde, devlet tarafından desteklenmese bile, bunun kim olduğu konusunda harekete geçmeleri için yeterli bilgi verirsek harekete geçmelerini beklediğini ona açıkça belirttim. Biden, Times tarafından alıntılandı.

Biden’ın müteakip yorumları, ABD’li yetkililerin, fidye yazılımı saldırganlarına ödenen BTC‘nin kısmen kurtarılması da dahil olmak üzere, fidye yazılımı saldırılarına doğrudan yanıtları daha önce yapılanların ötesinde değerlendirdiğini gösteriyor.

Bu tür saldırıların “sonuçları” olup olmayacağı sorulduğunda Biden’ın “evet” dediği bildirildi.

Yorumlar, ABD hükümetinin bir Amerikan bilgi teknolojisi şirketine yapılan ve daha sonra dünya çapında bir dizi işletmeyi etkileyen bir fidye yazılımı saldırısını soruşturmaya başlamasından bir hafta sonra geldi.

ABD’li bir boru hattı operatörü de dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli fidye yazılımı olayının ortasında ABD’li yetkililer fidye yazılımı saldırılarına karşı daha ciddi bir duruş benimsedi . Haziran ayı başlarında, Adalet Bakanlığı Colonial Pipeline tarafından ödenen fonların çoğunu geri aldığını söyledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu