Editörün SeçtikleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Biden Kripto Pazarı Denetimi İçin Yeni CFTC Başkanını Seçti

Rostin Behnam, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu başkanlığına Başkan Joe Biden tarafından uzun süredir gecikmiş gibi görünen bir görevle atanacak En iyi türev düzenleyicisi, Ocak ayında Heath Tarbert‘in ayrılmasından bu yana dümensiz kaldı. Behnam, Ocak ayında CFTC’nin başkan vekili olarak atandı, ancak Senato tarafından onaylanmak şöyle dursun, henüz aday gösterilmedi.

İlgili İçerik : Biden, Putin’i ABD şirketlerine yönelik fidye yazılımı saldırıları konusunda uyardığını söyledi

Önde gelen kripto para türev borsalarından biri olan BitMEX, kısa süre önce CFTC ve FinCEN tarafından getirilen suçlamaları halletmek için 100 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etti.

Behnam yaptığı açıklamada “kültür uyumuna” bağlı kalmanın önemini vurguladı:
Bu durum, dijital varlık endüstrisinin daha geniş bir piyasa katılımcısı havuzuna dokunmaya devam ederken, düzenlenmiş finans endüstrisindeki sorumluluklarını ve bir uyum kültürü geliştirme ve bunlara bağlı kalma görevlerini ciddiye aldığı beklentisini güçlendiriyor.
Mart ayında, CFTC ayrıca ABD’nin en büyük kripto borsası olan Coinbase‘i yanlış raporlama nedeniyle 6,5 milyon dolar para cezasına çarptırdı, ancak davanın soruşturması Behnam’ın görev süresinden önceydi.

Bu arada, CFTC ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasında kripto para birimi düzenlemesi konusunda büyüyen savaşı dedikoduları var.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu