HaberlerKripto Para Haberleri

Biden, Firmalar Yaptırım Baskısıyla Karşı Karşıyayken Kripto Yasasını İmzalayacak

Hükümet çapında plan bu hafta açıklanacak. Ulusal güvenlik, düzenleme yürütme düzeninin odak noktası olacak.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Joseph Robinette Biden Jr., Amerika Birleşik Devletleri'nin görevdeki 46. başkanı olan Amerikalı politikacı ve eski avukattır. Demokrat Partinin üyesi olan Biden, 2009-2017 arası ABD'nin 47. başkan yardımcılığı, 1973-2009 arasında ise Delaware Senatörlüğü görevlerini üstlenmiştir.

Başkan Joe Biden, yönetimin planlarına aşina olan insanlara göre, bu hafta ABD hükümetinin kripto para birimleri stratejisini özetleyecek bir yürütme emri imzalamaya hazırlanıyor.

Müzakereleri tartışırken isminin açıklanmasını istemeyen kişiler, emrin federal kurumları potansiyel düzenleyici değişiklikleri ve ayrıca dijital varlıkların ulusal güvenlik ve ekonomik etkilerini incelemeye yönlendireceğini söyledi. Beyaz Saray’ın kriptoya yaklaşımı, ABD ve müttefiklerinin Rusya’ya yaptırımlar getirmesinden sonra son haftalarda yeniden dikkat çekti ve kuruluşların ve bireylerin kısıtlamalardan kaçmak için kriptoyu kullanabileceği endişelerine yol açtı.

Beyaz Saray yorum yapmaktan kaçındı.

Dikkatinizi Çekebilir: Steve Wozniak, Bitcoin’i “Saf Altın” Olarak Tanımlıyor

Biden yönetimi, endüstri yöneticileri kuralların net olmamasından şikayet ettikleri için Washington’un varlık sınıfına yaklaşımında daha fazla koordine edici bir rol oynama baskısı altında. Bloomberg News’in bildirdiğine göre, geçen yıldan beri çalışmakta olan yürütme emri, hükümet genelindeki federal kurumların bu yıl içinde dijital tokenlerle ilgili ne yaptıklarını bildirmelerini gerektirecek. Planın, Dışişleri Bakanlığı’ndan Ticaret Departmanına kadar hükümet genelindeki kurumlar için roller oluşturmaya başlaması bekleniyor.

Beyaz Saray’ın direktifinin ayrıca ABD tarafından ihraç edilen bir merkez bankası dijital para birimi veya CBDC olasılığını ele alması bekleniyor, ancak Federal Rezerv hala konuyu incelediği için sağlam bir pozisyon almaktan vazgeçecek. Merkez bankası Ocak ayında yayınladığı bir raporda, Çin gibi diğer ülkeler teknolojiyi benimserken ABD CBDC’sinin doların hakimiyetini korumaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Bu arada kripto endüstrisi, dijital varlıkların yaptırımları atlatmak için kullanılabileceği endişeleri nedeniyle Senatör Elizabeth Warren ve Senato Bankacılık Komitesi Başkanı Sherrod Brown da dahil olmak üzere milletvekilleri tarafından yoğun bir incelemeyle karşı karşıya. Bununla birlikte, bazı analistler ve yetkililer, pazarın sınırlı boyutu göz önüne alındığında, bir geçici çözüm kriptosunun ne kadar etkili olabileceğini sorguladılar.

Hazine Mali Suçları Uygulama Ağı müdür vekili Him Das Pazartesi günü konuyu ele aldı. Bir haber bülteninde, “Kripto para gibi yöntemler kullanarak yaptırımlarımızın yaygın bir şekilde kaçtığını görmemiş olsak da, şüpheli faaliyetlerin derhal bildirilmesi ulusal güvenliğimize ve Ukrayna ve halkını destekleme çabalarımıza katkıda bulunuyor” dedi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu