HaberlerKripto Para Haberleri

Biconomy, kullanıcılar için Web3’ü ve dApp’leri nasıl basitleştiriyor?

Her yeni teknolojide olduğu gibi, Web 3.0 ve merkezi olmayan uygulamaları (dApps) anlamak, kripto para birimleri dünyasında ilk adımlarını atanlar için korkutucu olabilir. Biconomy’nin bir fark yaratmaya çalıştığı yer burasıdır. Protokolü aracılığıyla, kullanıcıları nispeten daha ucuz işlem oranlarında birden çok zincirdeki dApp’lere sorunsuz bir şekilde bağlamayı amaçlar.

Web 3.0, bilgi üzerindeki kontrolün insanlar arasında dağıtıldığı internetin en son sürümü için bir şemsiye terimdir. DApp’ler ayrıca, onları kontrol eden tek bir kişi veya kuruluşa sahip olmayan merkezi olmayan uygulamalardır. Diğer uygulamalar gibidirler ancak blok zinciri gibi eşler arası ağlarda çalışırlar.

DApp’lerin kullanımı karmaşık olabilir ve kullanıcıların kripto cüzdanları konusunda yetkin olması, işlem ücretleriyle ilgilenmesi, çeşitli zincirler arasında fonları taşıması vb. gerekir. Örneğin, Ethereum ağındaki karmaşık ücret yapısı (gaz ücretleri) çeşitli faktörlerden etkilenir. ne geliştiricinin ne de kullanıcının üzerinde kontrol sahibi olmadığı ve endişe konusu olan faktörler. Tüm bu süreçler, kripto alanındaki acemiler için özellikle zor olabilir.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto romantizm dolandırıcılığı: Bu Sevgililer Günü’nde nelere dikkat etmelisiniz?

Biconomy kullanıcılara nasıl yardımcı olacak?

Biconomy’nin uygulama programlama arayüzleri (API’ler) ve yazılım geliştirme kitleri (SDK’lar), kripto bilgi ve deneyimlerinden bağımsız olarak herhangi bir dAapp’ı herkes için kullanılabilir hale getirir. Çok zincirli geçiş altyapıları, 100’den fazla dApp için günde yaklaşık 50.000 işlem gerçekleştirir. Bu, kullanıcıların Web 3.0’ın avantajlarından ancak internetin veya Web 2.0’ın mevcut sürümünün sezgiselliğiyle faydalanmasını sağlar.

Platform, tüm bu inisiyatiflerle gelecek milyar kullanıcıyı Web 3.0’a katma görevinde.

Çoklu zincir yapısı ayrıca diğer blok zincirlerle birlikte çalışabilirlik sağlayarak kullanıcılara işlemler için hangi kripto tokenlerini kullanmak istedikleri konusunda daha fazla seçenek sunar. Birlikte çalışabilirlik, iki blok zinciri arasındaki veri paylaşımı ve iletişim sürecini ifade eder.

Biconomy, işlem sürecini nasıl basitleştirir?

Biconomy’nin API’leri/SDK’ları, geliştiricilerin işlemleri daha sorunsuz hale getirmesi için ağır yükü kaldırırken, aynı zamanda dApp’lerin kullanıcılar için herhangi bir normal uygulama kadar basit olmasını sağlar. Biconomy, onlara ‘Tak ve Çalıştır API’leri’ adını verir; bu, herkesin API’lerini basitçe indirerek ve protokollerinde kullanarak uygulayabileceği anlamına gelir.

Aşağıdakiler gibi birden fazla kullanıcı dostu özellik sağlayacaktır:

  • Ücretsiz gazsız işlemler
  • Anında zincirler arası transferler
  • Gaz ödemek için esnek seçenekler
  • Garantili başarılı işlem
  • L2’lere basit anında katılım
  • Herhangi bir zincire otomatik olarak bağlanın

Ancak Biconomy’nin çok zincirli aktarıcılarına dahil ettiği en etkileyici özelliklerden biri, kullanıcılarının ödemeyi herhangi bir üçüncü tarafa erteleyerek sıfır hesap bakiyesi ile bir blok zincirinde işlem yapmalarına izin vermesidir.

Bu özelliği uygulamak için yerel meta işlemler kavramını kullanırlar. Decentraland, The Sandbox, dYdX vb. gibi popüler dApp’ler, kullanıcılarına böylesine kusursuz bir deneyim sunmak için Biconomy’den yararlanıyor.

Meta işlemleri kullanarak, bir dApp kullanıcıları, imzalı mesajlar aracılığıyla akıllı sözleşmelerle doğrudan iletişim kurabilir. Herhangi bir üçüncü taraf, gönderen değerini değiştirmeden imzalı iletileri iletebilir.

Kasım ayında Biconomy, platformlarında ve önde gelen bir kripto borsası olan WazirX’te kolayca satın alınabilen yerel token BICO’yu piyasaya sürdü. Biconomy ayrıca bir dizi etkinlik ve 25 lakh Rs (33.700 $) değerinde harika hediyeler için WazirX ile ortaklık kurdu. ‘Grand $Bico Giveaway’ etkinlikleri 11 Şubat’ta başlıyor ve 16 Şubat’ta sona eriyor. WazirX platformuna kaydolarak ve Twitter ve Instagram’daki sosyal medya beslemelerini takip ederek katılabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu