HaberlerKripto Para Haberleri

Beyaz Saray, Kripto Yürütme Emriyle İlgili Bilgi Formunu Yayınladı

Başkan Biden, Çarşamba günü daha sonra ABD hükümetinin Bitcoin gibi dijital varlıklar üzerinde bir stratejiyi koordine etmek için ilk girişimi olacak bir icra emri imzalayacak. Potansiyel bir ABD merkez bankası dijital para birimi de bir araştırma alanı olarak vurgulanıyor.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Beyaz Saray (İngilizce: The White House), Amerika Birleşik Devletleri devlet başkanlarının Washington'da bulunan resmî ikametgâhıdır.

Sonunda, kripto para birimleri gibi özel dijital varlıklar, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’ndan daha az olmamak üzere hak ettikleri ilgiyi görüyor. Yürütme emrinin bugün imzalanması, önümüzdeki 2 ila 6 ay boyunca araştırma yapmak ve raporları sunmak için Hazine’den Ticaret Departmanına kadar çeşitli finans kuruluşlarını bir araya getirecek.

Bloomberg ile ilgili yakın tarihli bir makalede, hazine sekreteri Janet Yellen şunları söyledi:

“Bu önemli işi üstlenirken, tüketici ve yatırımcı koruma grupları, piyasa katılımcıları ve diğer önde gelen uzmanlar tarafından yönlendirileceğiz.”

Beyaz Saray tarafından yayınlanan Bilgi Notuna göre, yürütme emri bir dizi konuyu ele alacak. Bunlar:

ABD’li Tüketicileri, Yatırımcıları Ve İşletmeleri Koruyun

Bu, büyüyen dijital varlık sektörünün finansal piyasalar üzerindeki etkilerini ele almak için politika ve düzenlemelerin geliştirilmesi ve uygulanması anlamına gelecektir.

Dikkatinizi Çekebilir: Cake DeFi, Global Web3 Ve Metaverse Startup’larını Finanse Etmek İçin 100 Milyon Dolarlık Girişim Kolu Kuruyor

Dijital Varlıkların Yasa Dışı Kullanımından Kaynaklanan Ulusal Güvenlik Risklerini Azaltmak

Ajanslar, risklere duyarlı olmaları için uluslararası çerçeveleri ve ortaklıkları uyumlu hale getirmek için uluslararası ortaklarla birlikte çalışmaya yönlendirilecektir.

Teknoloji Ve Rekabet Gücünde ABD Liderliğini Teşvik Etmek Ve ABD’nin Küresel Finansal Sistem Liderliğini Güçlendirmek

ABD’nin dijital varlık teknolojilerinden yararlanma liderliğini yönlendirmek için bir çerçeve oluşturulacak. Çerçeve ajanslar için bir temel olarak hizmet etmektir.

Güvenli Ve Uygun Maliyetli Finansal Hizmetlere Adil Erişimi Teşvik Edin

Finansal hizmetlere ve özellikle şimdiye kadar yeterli erişime sahip olmayan topluluklara güvenli erişim sağlamak önemlidir. Hazine Sekreteri, para ve ödeme sistemlerinin geleceği hakkında bir rapor hazırlamak için tüm kurumlarla birlikte çalışacaktır.

Teknolojik Gelişmeleri Destekleyin Ve Dijital Varlıkların Sorumlu Bir Şekilde Geliştirilmesini Ve Kullanılmasını Sağlayın

Gizliliğe ve güvenliğe öncelik verilirken desteklenecek teknolojik gelişmeler. Sömürü ve olumsuz iklim etkileriyle mücadele edilmelidir.

Bir ABD Merkez Bankası Dijital Para Birimini Keşfedin

Potansiyel bir ABD CBDC’sinin acilen araştırılması ve geliştirilmesi, ulusal çıkar olarak kabul edilmelidir. ABD hükümeti, potansiyel bir ABD CBDC’si için tüm altyapı ihtiyaçlarını değerlendirmeye yöneliktir. ABD’nin çok ülkeli deneylere katılımı bir önceliktir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu