Bitcoin HaberleriHaberler

Belçikalı milletvekili, maaşını Bitcoin olarak alacağını açıkladı

Belçikalı milletvekili, maaşını Bitcoin olarak alacağını açıkladı

Belçika’da milletvekili Christophe De Beukelaer, bu yıl maaşını Bitcoin olarak alacağını açıkladı.

Blok zincirini internetin ortaya çıkışına benzeten De Beukelaer, geçen hafta yaptığı açıklamada kripto paraların bütün sektörleri değiştireceğini savundu. Belçikalı parlamenter, dünyanın dört bir yanında pek çok büyük kurumun “büyük fırsatı kaçırmamak için” kripto paralara yatırım yapmaya başladığını söyledi.

“Halkı, gelmekte olan toplumsal değişikliklerden haberdar etmek politikacıların görevi” diyen De Beukelaer, şöyle konuştu:

Bu yeni dünyadan bihaber olamayız.

De Beukelaer, kripto paralara karşı duyarsız olmayı “otomobiller çıktığında at arabalarına bağlı kalmaya” benzetti. Dünyada olmasa da Avrupa’da bu hamleyi yapan ilk isim olduğuna dikkat çeken milletvekili, New York Belediye Başkanı Eric Adams’a teşekkür etti.

Zira kasımdaki seçimleri zaferle noktalayan Adams, ilk üç maaşını kripto parayla alacağını duyurmuştu. Adams, bu ayki maaşını da söz verdiği gibi Bitcoin ve Ethereum olarak almıştı.

Öte yandan Adams ve De Beukelaer yalnız değil. Miami Belediye Başkanı Francis Suarez de bütün maaşlarını Bitcoin olarak alacağını kasımda bildirmişti.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto para topluluğu bir farenin beynine Bitcoin yerleştirecek

NBA ekiplerinden Golden State Warriors’ın yıldızları Klay Thompson ve Andre Iguodala da maaşlarının bir kısmını, Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in uygulaması Cash App’le yaptıkları anlaşma kapsamında Bitcoin’le alacaklarını bu ay açıklamıştı.

Merkez sağ çizgideki Merkez Hümanist Demokrat Parti’sinin vekili olan De Beukelaer’in maaşı 5 bin 500 euro.

De Beukelaer, Brüksel’in kripto para endüstrisinde ön saflarda yerini alması için çok geç olmadığını savunarak “Bu alanda halihazırda birkaç harika şirketimiz var. Ancak kendimizi net bir şekilde konumlandırmanın ve gerçek bir ekosistem yaratmanın zamanı geldi” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu