Bitcoin HaberleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Belarus Başkanı : Kripto Para veya Adı Her neyse Madenciliğe Hemen Başlayın !

Rus haber ajansı RBC’yi kaynak olarak kullanarak , Başkan Alexander Lukashenko 27 Ağustos’ta Petrikovksky madencilik ve işleme tesisinin açılışında yaptığı konuşmada devletin kripto madenciliğine dahil olmasını önerdi. Lukashenko, işçilere yurtdışında çaba sarf etmek yerine ülke içinde kripto madenciliği yapmalarını tavsiye etti.

ilgili içerik : CoinMarketCap Nasıl Kullanılır | Adım Adım Rehber

Belarus Cumhurbaşkanı, ülkenin kripto varlıkları çıkarmak için yeterli yedek elektrik kaynağına sahip olduğunu ve bu çabada terk edilmiş sanayi sitelerinin işe alınabileceğini söyledi:

Anlamalıyız, bizi hiçbir yerde beklemiyorlar […] Elektriğe dayalı bir şey inşa edin. Sonuçta, kripto para birimlerini veya adı her neyse madenciliğe başlayın. Ülkede yeterince elektrik var.

Belarus’un kripto madenciliğine yönelik en son girişimi, ülkenin ve cumhurbaşkanının dijital varlık endüstrisine dönüşme çabalarından biri. Şubat ayında ülkenin Enerji Bakanlığı, kripto varlık madenciliğinin riskleri ve faydaları hakkında bir soruşturma başlattığını duyurdu.

ilgili içerik : ETH, BTC’yi ‘Geçebilir’

Yakın zamanda açılan Petrikovsky tesisi, resmi olarak 2019’da küresel arzın %20’sini oluşturan devlete ait bir potasyumlu gübre üreticisi olan Belaruskali’nin en büyük yatırım projesidir. Muazzam ihracatına rağmen, gübre üreticisine en son Amerika Birleşik Devletleri tarafından yaptırım uygulandı.

Daha Fazla Ekonomi Haberleri için tıklayın.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için Tıklayın.

Son Dakika Kripto Para Haberleri için Tıklayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu