Bitcoin HaberleriHaberler

Bazı Salvadorlular Chivo cüzdanlarında para olmadığını iddia ediyor

Pek çok Salvadorlunun sosyal medyada yaptığı paylaşıma göre, El Salvador’un devlet tarafından verilen Chivo cüzdanlarındaki paranın bir kısmının kayıp olduğu bildiriliyor.

“Komiser” kullanıcısı tarafından 16 Aralık’ta başlatılan bir Twitter ileti dizisinde, en az 50 Salvadorlu , hükümet tarafından Bitcoin ( BTC ) cüzdanlarının kurulmasının ardından Aralık ayında toplam 96.000 dolardan fazla zarar bildirdi . Bu işlemlerin bazıları 61 dolar kadar düşük bir fiyata sahipti, ancak diğerleri binlerce veya daha fazlasını kaçırdıklarını söyledi.

Luis Guardado, Başkan Nayib Bukele’ye doğrudan bir çağrıda , ” Cüzdanda para ve işlemlerin kaybolduğu bir güvenlik akışı var” dedi . “Teknik destek yok ve sadece gereksiz aramalar var, param nerede?”

Dikkatinizi Çekebilir: El Salvador Bitcoin İçin Planlarını Açıkladı

Bukele Ekim ayında yaptığı açıklamada , 3 milyon Salvadorlu’nun Chivo cüzdanlarını kullandığını, yani ülkenin 6,5 milyonluk nüfusunun kabaca yarısının olduğunu söyledi. El Salvador’un Bitcoin Yasası ilk kez Haziran ayında önerildiğinden, ülkedeki birçok kişi, kripto para birimlerinin oynaklığı ve emeklilik fonları için güvenilmez bir yatırım olduklarını iddia etmek de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle önleme karşı çıktı. Protestocular, yasanın 7 Eylül’de yürürlüğe girmesinden önce başkent San Salvador’da yürüdüler ve müteakip protestolarda bazı insanların Chivo büfelerini yağmalamayı ve yakmayı başardığı görüldü.

El Salvador cumhurbaşkanı, ülkenin volkanlarından gelen jeotermal enerjiyi kripto madenciliği yapmak ve başlangıçta 1 milyar dolarlık BTC tahvilleriyle finanse edilen bir Bitcoin Şehri inşa etmek de dahil olmak üzere ilgili projelerin yanı sıra BTC’nin benimsenmesini teşvik etmek için sık sık sosyal medyaya girdi. Ayrıca Bitcoin alımlarını dünyaya duyurmak için platformu kullanıyor . Yayınlandığı tarihte, ülkenin hazinesi 1.391 BTC’ye sahip – yaklaşık 71 milyon dolar ve kripto varlığının fiyatı tatiller için 50.000 dolar civarında seyrediyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu