Bitcoin HaberleriBlockchain HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Başlangıç, içecekleri otomatik olarak teslim etmek için Bitcoin kullanıyor

Başlangıç, içecekleri otomatik olarak teslim etmek için Bitcoin kullanıyor

Yapay zeka, robotik ve bulut bilişim platformlarını kullanarak “İçeceklerin İnterneti”ni inşa eden San Francisco merkezli teknoloji firması Pubinno, şimdi Bitcoin ödeme altyapısını sistemine entegre etti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Pubinno, 25-27 Şubat tarihleri ​​arasında gerçekleşen #LightningHackdaysIST festivalinde Lightning ağını kullanarak BTC ödemelerini kabul etti. Lightning Network’ü destekleyen cüzdanlarını kullanarak, sipariş edilen içecekleri ödemeden birkaç saniye sonra aldılar.

Başlangıç, içecekleri otomatik olarak teslim etmek için Bitcoin kullanıyor
Başlangıç, içecekleri otomatik olarak teslim etmek için Bitcoin kullanıyor

Pubinno kreatif direktörü Volkan Doğan’a göre Smart Tap sistemi 2016 yılında oluşturuldu ve fıçı içeceklerin geleceği ile işlemlerin geleceği arasında bağlantı kurmak için blockchain teknolojisini kullanıyor.

Dikkatinizi Çekebilir: LMAX, Kripto Vadeli İşlem Ürünü Piyasaya Sürmeyi Planlıyor

Blockchain teknolojisinin ödemeler için Lightning ağını kullanma kararını nasıl etkilediğini açıkladı ve şunları söyledi:

“Lightning Network üzerinde çalıştık çünkü temeldeki blok zincir teknolojisine bağlı. Gerçek Bitcoin/blockchain işlemleri ve tescilli bir akıllı sözleşme komut dosyası dili kullanılarak, düşük gaz ücretleriyle yüksek hacimlerde ve yüksek hızlarda işlem yapabilen güvenli bir katılımcı ağı oluşturulabilir.”

Lightning Network, 2015 yılında Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorununa önerilen bir çözüm olarak oluşturuldu. Bu, daha sonra blok zincirinde işlenen düğümler arasında zincir dışı işlemlere izin verir. Bu, blok zincirindeki yükü artırmadan daha fazla işlemin işlenmesini sağlayarak mikro işlemlere ve anında ödemelere olanak tanır.

“Yıldırım ağının faydaları”, bar sahiplerinin çok az ücretle veya hiç ücret ödemeden saniyeler içinde ödeme almalarını sağlıyor ve akıllı musluk sisteminin self servis özelliği ile satıcı maaşlarından tasarruf edebiliyorlar.

Akıllı musluk sistemine ödeme olarak başka kripto paraları dahil etmeyi düşünüp düşünmedikleri sorulduğunda bunun ölçeklenebilirlik, kullanım sıklığı, işlem maliyetleri ve hız gibi bir dizi değişkene bağlı olacağını yanıtladı. Şunları ekledi:

“Yönümüzü endüstri uyumuna göre belirleyeceğiz ve blok zinciri tabanlı uyarlanabilir altyapımızı geliştirmeye devam edeceğiz. Ayrıca Pubinno tokenlerinin geliştirilmesine yönelik fizibilite çalışmaları yürütüyoruz. Dünya, köklü bir dijitalleşme aşamasında ve en hızlı gelişme blok zinciri etrafında. ”

Ayrıca Bitcoin denilince akla gelen ilk kripto para olduğunu belirterek, stabilcoinlerin çok yakında ödeme sistemine entegre edileceğini belirtti.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu