HaberlerKripto Para Haberleri

Başkan Lukashenko, Belarus’ta Kripto Para Birimlerinin Dolaşımını Düzenleyen Kararnameyi İmzaladı

Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko, Belarus’ta kripto para birimlerinin serbest dolaşımını onaylamak için bir kararname imzaladı.

Belarus kripto para birimi düzenleyicisi Hi-Tech Park’a adreslerin kaydını tutmak için yasal bir temel sağlayacak bir hareketle Pazartesi günü Lukashenko tarafından “sanal cüzdan adreslerinin kaydı ve kripto para biriminin dolaşımı hakkında” 48 Sayılı Kararname imzalandı. yasa dışı faaliyetlerde kullanılan sanal cüzdanlar.

Bu yılın başlarında Bloomberg, Belarus’un kripto para birimi düzenleyicisi Hi-Tech Park’ın liberal bitcoin ile ilgili mevzuatını sıkılaştırma planlarının olmadığını bildirmişti. Hi-Tech Park’ın basın servisi Bloomberg’e “Mevcut düzenleyici modelde kısıtlayıcı değişiklikler şu anda öngörülmüyor” dedi.

Yatırımcıları korumak amacıyla Lukashenko tarafından imzalanan kararname, yayınlanmasını takip eden üç ay içinde Bakanlar Kurulu tarafından yürürlüğe girecek.

“Belarus, dijital varlıklarla ilgili faaliyetleri düzenlemek için yasal alanı sürekli olarak geliştiriyor ve diğer birçok devletin aksine dijital para birimlerinin serbest dolaşımına izin veriyor. Aynı zamanda bu, durumun sürekli olarak izlenmesini ve gerekirse düzenleyici normların tamamlanmasını ve açıklığa kavuşturulmasını gerektirir. Yasaklanmış faaliyetlerin gölge finansmanı vakalarını hariç tutmak dahil.” resmi duyuru okundu.

Belarus nispeten kripto dostu bir ülke ve 2018’de cumhurbaşkanı, dijital varlıklarla ilgili şirketler için vergi indirimleri getiren “Dijital ekonominin gelişimi hakkında” bir kararname çıkardı.

Dikkatinizi Çekebilir: LookRare’in 30 Milyon Dolarlık Nakit Çıkışı Angers Topluluğu

En son kararname, ülkenin kripto dostu duruşunu yeniden teyit ediyor ve daha fazla düzenleyici incelemeye rağmen, uygulamaya konulan düzenleyici çerçeve, yatırım fonlarını dijital para birimine para yatırmaya teşvik etmeyi amaçlıyor.

Sektör hızlı bir şekilde büyürken, Belarus gibi ülkeler, kripto ile ilgili mevzuatının vatandaşlarını korumasını sağlamak için kararnameler çıkarırken, sektörü düzenleme planlarında öncülük ediyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu