Bitcoin HaberleriHaberler

BAŞKAN BUKELE, ‘BİTCOİN DENEYİ’ ELEŞTİRİSİNE YANIT VERDİ

Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele Perşembe günü Twitter’da Bitcoin (BTC) hakimiyetine olan inancını pekiştirdi ve kitlesel kabul gerçekleştiğinde, para için oyunun bittiğini söyledi.

Salvador cumhurbaşkanı, hükümetinin düzenli BTC alımları ve Bitcoin’e olan sarsılmaz desteği sayesinde haberlerde sürekli yer aldı. Bitcoin’in ülke için korkunç bir fikir olduğu eleştirisi karşısında geri adım atmayı reddederek, orijinal kripto para birimi lehine birkaç konuşma ve yorum yaptı.

Dikkatinizi Çekebilir: El Salvador Başkanı Bitcoin Gelecek Planları

Başkan Bukele’nin son tweet’i, dünya topluluğu El Salvador’a “Bitcoin deneyi” nedeniyle saldırdığında geliyor.

El Salvador’un Bitcoin’i yasal nakit olarak yasallaştırma önerisine Haziran ayında Uluslararası Para Fonu tarafından itiraz edildi, ancak ülke bunu geçti ve Eylül ayında BTC’yi yasal para olarak kabul etmeye başladı. İngiltere Merkez Bankası valisi Andrew Bailey, Bitcoin’in vokal bir rakibi. Bailey geçtiğimiz günlerde Cambridge Üniversitesi Öğrenci Birliği’ndeki bir konuşma sırasında El Salvador’un aşırı oynaklığı nedeniyle Bitcoin’i bir para birimi olarak kullanma niyetiyle ilgili çekincelerini dile getirdi.

Bukele ise, dünyanın geri kalanının El Salvador’u bir “Bitcoin deneyi” olarak görmesine rağmen, yaygın Bitcoin kabulü ile ekonomisini değiştirdiğine dikkat çekerek kendisini eleştirenlere yanıt verdi. Bukele ayrıca, BTC’nin hakimiyeti nedeniyle fiat para biriminin artık bir faktör olmadığı zaman, El Salvador’un gerçek devrimi ateşleyen kıvılcım olarak kabul edileceğini belirtti.

El Salvador, Bitcoin’i yasal para olarak kabul ettiğinden beri 20 okulun inşasını desteklemek için Bitcoin gelirlerini veya Bitcoin Trust hesabındaki “fazlayı” kullandı. Bukele, Ekim ayı ortasında, hükümetin San Salvador’da yeni bir veterinerlik tesisi inşa etmek için Bitcoin Trust’tan 4 milyon dolar yatırım yapacağını söyledi.

Bukele’nin en yeni riffi, El Salvador’un “yirmi birinci yüzyılın 21. yılının son 21. gününü” kutlamak ve arzı 21 milyon BTC ile sınırlı olduğundan Bitcoin’in kıtlığını tanımak için Salı günü 21 BTC satın almasıyla geliyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu