Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriRipple (XRP) HaberleriSEC

Başka bir belge, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını kanıtlıyor

XRP Bir Menkul Kıymet Değildir!

Ripple aleyhindeki SEC davasında, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun başlangıçta XRP kripto para birimini bir menkul kıymet olarak görmediğini gösteren yeni gerçekler ortaya çıkıyor. Fox Business’ın ilginç detaylar bulduğunu daha önce bildirmiştik: Haziran 2018’de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan avukatlar XRP’yi incelediler ve bunu bir menkul kıymet olarak görmediler.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Şimdi bunun için yeni kanıtlar var: Uluslararası hukuk firması Perkins Coie’den başka bir belge, XRP’nin menkul kıymet olmadığını söylüyor . Bu 49 sayfalık belge 26 Mart 2018 tarihlidir ve kripto para birimlerinin sınıflandırılması hakkında yasal tavsiye niteliğindedir.

SEC’in Kurumsal Finansman Bölümü eski başkanı tanınmış William Hinman tarafından elde edildi ve düzenleyicinin dijital varlıklara yaklaşımı için önemli bir temel teşkil edecekti. Diğer şeylerin yanı sıra, belge okur:

“ bir jeton asla kendi başına bir yatırım sözleşmesi değildir […] Bir yatırım sözleşmesi, jetonun nasıl faydalı bir şeye dönüştürüleceğini anlamaktan gelir .”

Bu belge, Hinman’ın 2018’deki dönüm noktası konuşmasından üç ay önce yazılmıştır ve burada bitcoin ve ethereum’un menkul kıymet olmadığını beyan etmiştir.

Hinman ayrıca, eski SEC Başkanı Jay Clayton’ın 2019’da Kongre Üyesi Ted Budd’a yazdığı mektupta yankılanan bir yorum olan Ripple’ın (XRP) bir menkul kıymet olmadığına dikkat çekti.

Dikkatinizi Çekebilir: Cardano Geliştiricileri Coin Yakma Algoritması Uygulamayı Planlıyor. İşte Haber’in Detayları!

Bununla birlikte, XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığı konusundaki tartışmayı sona erdirebilecek bu destekleyici gerçeklere rağmen, SEC, kripto para biriminin kendi yetki alanına girdiğini savunmaya devam ediyor.

SEC’e göre, hem Hinman’ın 2018 konuşması hem de Clayton’ın Kongre Üyesi Budd’a yazdığı mektup sadece kişisel görüşlerdir ve tüm ajansın görüşlerini temsil etmemektedir.

Düzenleyici netliğin olmaması, giderek daha fazla soruyu gündeme getirirken, bir kripto para biriminin menkul kıymet olarak kabul edilmemesi durumunda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun düzenleme kapsamına girmediğini anlamak gerekir . Bu nedenle kripto paraların menkul kıymet olarak kabul edilip edilemeyeceği sorusu artık ana tartışma konusu haline geldi . Bu arada Birleşik Krallık, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Kanada ve İsviçre, XRP’yi menkul kıymet olarak görmeyen ülkeler listesinde yer alıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para birimlerinin düzenleyici netliği ve sınıflandırma eksikliği, SEC’in 1933’e dayanan yasalara güvenmesine ve XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia etmeye devam etmesine izin veriyor.

Bununla birlikte, Başkan Joe Biden bu ayın başlarında kripto para birimi yürütme emrini imzaladıktan sonra, bu yeni endüstri için daha net bir çerçeve oluşturulması bekleniyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu