HaberlerKripto Para HaberleriNFT Haberleri

Bankacılık Sistemine Güvenmeyenler Için Değerli Metaller Ve Kripto, Harika Bir Kombinasyon.

Bankacılık Sistemine Güvenmeyenler Için Değerli Metaller Ve Kripto, Harika Bir Kombinasyon.

Her iki sektöre de yatırımcıların genellikle kutup uçlarında olduğu genel olarak kabul edilir. Arketipik altın ve gümüş böcekler daha eski ve hepsini gördüler. Dünya çıldırırken, uzun vadede dolar karşısında değer artışının durdurulamaz olacağını bilmenin rahatlığıyla kripto paralarını ve barlarını yığmaya devam ediyorlar.

Bu arada, genç kriptofiller, Bitcoin liderliğindeki kripto devrimine desteklerinde hararetli. Sonunda, kriptonun masaya getirdiği adalet ve şeffaflığın, banka liderliğindeki fiat para sisteminin belirsiz ve alçakgönüllü uygulamalarını ortadan kaldıracağına inanıyorlar.

Bununla birlikte, zaman değişiyor ve her iki sektörün temel benzerliği, mevcut enflasyonun tahrip ettiği ve bankaların lehine çalışan geleneksel finans sisteminden bir çıkış yolu olarak algılanmalarıdır.

Külçe satıcısı Physical Gold’un genel müdürü Daniel Fisher, Business Insider’da bugün yayınlanan bir makalede , her iki dünyayı birleştirmenin avantajlarını görüyor:

“Bence bu yatırımcılarla fiat para biriminden uzaklaşmak istediklerinde zihniyetlerinde benzerlikler var. Finanslarını kontrol etmek istiyorlar ve belki de bankacılık sistemine güvenmiyorlar. Bu yüzden, bunlar arasında büyük bir geçiş olduğunu görüyorum. külçe satın alanlar ve kripto alanlar”

Fisher’a göre, her iki sektörün de birleştirebileceği birkaç yol var. İlk olarak, altın külçelerinin tartışılmaz mülkiyetini blok zincirine bağlamanın mükemmel bir yolu olarak NFT’lere işaret ediyor, böylece altını fiziksel olarak bir kasadan diğerine taşımak zorunda kalma sorunlarını tamamen ortadan kaldırıyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Altcoin Haberleri: Solana Labs, Ağ Tıkanıklığını Çözmek İçin ‘Akış Kontrolü’ Yükseltmesi Planlarını Açıkladı

Şirketi, NFT’lerin gücünden daha incelikli bir şekilde yararlanarak bu tür bir oyunun kendi versiyonunu başlatmayı planlıyor.

“Aslında müşterilerimize, ETF’lerle bile spekülasyon yapmamalarını ve risk almamalarını söylüyoruz. 10.000 poundluk bir altın ETF satın alırsanız, aslında sizin için tutulan 10.000 pound değerindeki darphane barları olduğu garanti edilmez. Çoğu zaman kaldıraçlı oldukları için 2000 pound veya 3000 pound değerinde gerçek çubuklar olabilir. Herkes aynı anda satmaya çalışırsa bir sorun olabilir.”

“Düşündüğümüz şey, NFT’leri ve fiziksel külçe altın arzını birleştirebileceğimizdi. Bu yüzden üzerinde çalıştığımız fikir, web sitemize gelip, hak kazanan bir gerçek altın satın almanızdır. Sonra orada Onunla alabileceğiniz üç NFT katmanı olacak, bu nedenle birinci katman 10.000 poundluk bir çubuk veya madeni para satın almak olabilir.”

“Hepsi tamamen farklı binlerce tasarım arasından özel bir NFT satın alabilirsiniz. İnsanlar hala gerçek altını ellerine alıyorlar, ancak aynı zamanda takas edilebilen özel NFT’lere de erişiyorlar. NFT’ler de olabilir. yeni jeton sürümlerine erken erişim veya hatta bazı varlıklara özel erişim gibi temel akıllı sözleşmelere bağlı topluluk avantajlarına sahip olun.”

NFT’ler, geleceğe giden tüm varlıkların mülkiyetinde devrim yaratacak. İster tek tek altın külçelerine ister darphane koleksiyonlarına bağlıyor olun, bu tür bir işlem çok anlamlıdır. Değerli metal istifleyiciler ve kripto tutucular birleşiyor – iş fırsatları çok geniş.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu