Ekonomi HaberleriHaberler

Bank of America, Kripto Araştırmaları için Ekip Oluşturuyor

Bank of America, Kripto Araştırmaları için Ekip Oluşturuyor

Bloomberg Perşembe günü yayınlanan bir rapora göre Bank of America, kripto para birimleri ve ilgili teknolojileri araştırmaya adanmış bir ekip oluşturdu.

Bank of America’nın küresel araştırma başkanı Candace Browning, Bloomberg tarafından elde edilen dahili bir notta, kripto para birimleri ve dijital varlıkların “en hızlı büyüyen gelişen teknoloji ekosistemlerinden biri” olduğunu söyledi.

Browning, “Güçlü endüstri araştırma analizimiz, pazar lideri küresel ödeme platformumuz ve blok zinciri uzmanlığımız nedeniyle düşünce liderliği sağlamak için benzersiz bir konumdayız” diye yazdı.

Bank of America, kriptonun daha saygın kuzeni olan blockchain teknolojisiyle yıllardır flört ediyor. 2018’de, şirket tarafından takip edilen bu tür birçok patentten biri olan nesnelerin interneti (IoT) düğüm verilerini kaydetmek için izinli veya yalnızca davetli bir blok zinciri için patent başvurusunda bulundu ve 2019’da birkaç kişi için işe almaya başladı.

Ancak Bank of America, yakın zamanda kripto alım satım masasını yeniden açan JPMorgan ve Goldman Sachs gibi rakip mega bankalardan kriptoya girmek için daha yavaştı. Yeni kripto araştırma ekibi, varlıklara göre en büyük ikinci ABD bankasında işlerin değişebileceğini öne sürüyor.

Gruba , bankanın veri ve yenilik stratejisi grubunun kurucu üyesi olan kıdemli A. Alkesh Shah başkanlık edecek ve bankanın küresel sabit gelirli, para birimleri ve emtia araştırma ekibinin başkanı Michael Maras’a rapor verecek.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu