Altcoin HaberleriChaLink (LINK)Ethereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)Fantom (FTM)FTX Token (FTT)HaberlerKripto Para HaberleriTerra (LUNA)

Balinalar hangi coin’lere yatırım yapıyor! En popüler Altcoin’ler

Geçen hafta boyunca WhaleStats, Ethereum, FTX Token, WBTC ve diğer kripto para birimlerine önemli yatırımlar kaydetti.

Geçen hafta altcoin, kripto yatırımcıları aktif olarak çeşitli altcoinler satın aldı. Büyük yatırımcıların faaliyetlerini takip eden WhaleStats hizmetine göre tokenler diğerlerinden daha fazla satın alındı: Ethereum, FTX Token (FTT), WBTC (WBTC), Chainlink (LINK), Fantom (FTM), Strong (STRONG) ve Terra (LUNA).

Son dakika haber ve gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin.

Ethereum

Ortalama olarak, yatırımcılar 3,9 milyon dolar değerinde 1,5 bin Altcoin Ethereum satın aldı.

CoinGecko’ya göre, 14 Mart’ta Ethereum 2,6 bin dolardan işlem görüyor ve kapitalizasyonu 310,8 milyar dolar. Hafta boyunca, kripto para biriminin fiyatı %1,5 arttı. Kasım 2021’de varlık, tüm zamanların en yüksek seviyesini 4,8 bin doların üzerine çıkardı ve o zamandan beri altcoin fiyatı %47 düştü.

Ethereum, akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) oluşturmak için en büyük platformdur. 2015 yılında Vitalik Buterin tarafından yaratılmıştır.

FTX Token

Ortalama olarak, yatırımcılar 200.000 $ karşılığında 5.000 FTX Token satın aldı.

14 Mart’ta FTX Token 40,8 dolardan işlem görüyor ve kapitalizasyonu 5,6 milyar dolar.Hafta boyunca kripto para biriminin fiyatı %2,5 arttı. Eylül 2021’de altcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesini 84 doların üzerine çıkardı. O zamandan beri fiyatı %51 düştü.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin neden 50.000 doların altında? Uzman Analist Açıklıyor!

FTX Token (FTT), FTX kripto para birimi türevleri borsasının dahili tokenidir. İşlemler için alım satım platformu tarafından alınan komisyonun bir kısmı token sahipleri arasında dağıtılır.

WBTC

Ortalama olarak, yatırımcılar 200.000 $ karşılığında 5 WBTC satın aldı.

WBTC, bitcoin ve Ethereum blok zincirleri arasında likidite alışverişi yapmak için tasarlanmış “sarılmış” bir bitcoindir. Her WBTC belirteci Bitcoin tarafından desteklenir.

CoinGecko’ya göre 14 Mart’ta Bitcoin 38.9 bin dolardan işlem görüyor ve kapitalizasyonu 738 milyar dolar. Hafta boyunca, ilk kripto para biriminin fiyatı %1,5 arttı. Kasım 2021’de Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doların üzerine çıktı ve o zamandan beri varlığın fiyatı %43 düştü.

Chainlink

Yatırımcılar ortalama 14.2 bin Chainlink’i 188 bin dolara satın aldı.

14 Mart’ta Chainlink 13.1 dolardan işlem görüyor ve altcoin’in kapitalizasyonu 6,1 milyar dolar.Kripto para biriminin fiyatı hafta boyunca %1,5 düştü. Mayıs 2021’de token 52 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. O zamandan beri değeri %75 azaldı.

Chainlink, blok zincirler ve akıllı sözleşmeler arasındaki ilk merke”zi olmayan oracle ağıdır ve ortakları arasında Swift ödeme sistemi bulunmaktadır. Madeni para aynı zamanda Grayscale yatırım fonunun portföyünde de bulunuyor.

Fantom

Ortalama olarak, yatırımcılar 146.000 Altcoin Fantom’u 186.000 $’a satın aldı.

14 Mart’ta Fantom tokeni 1,1 dolardan işlem görüyor ve kapitalizasyonu 2,8 milyar dolar.Kripto para biriminin fiyatı hafta boyunca %21 düştü. Ekim 2021’de altcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesini 3.4 doların üzerine çıkardı. O zamandan beri değeri %68 düştü.

Fantom, ana görevi dağıtılmış kayıtlara dayalı mevcut platformların ölçeklenebilirlik sorununu çözmek olan bir blok zinciridir.

Güçlü Altcoin’ler

Ortalama olarak, yatırımcılar 551 $ karşılığında 551 Strong’u satın aldı.

14 Mart’ta Strong token 126,2 dolardan işlem görüyor ve kapitalizasyonu 37,9 milyon dolar.Hafta boyunca altcoin fiyatı %36 düştü. Ekim 2021’de kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesini 1,2 bin doların üzerine çıkardı ve o zamandan beri fiyatı %90 düştü.

Strong, StrongBlock merkezi olmayan ticaret platformunun yönetim simgesidir.

Terra

Ortalama olarak yatırımcılar 900 Terra’yı 76,3 bin dolara satın aldı.

14 Mart’ta Terra 93 dolardan işlem görüyor ve kapitalizasyonu 34,6 milyar dolar.Hafta boyunca altcoin fiyatı %17 arttı. 9 Mart’ta, kripto para biriminin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesini 103 doların üzerine çıkardı. O zamandan beri, fiyatı %10 düştü.

Terra, itibari paraya sabitlenmiş sabit paralar oluşturan bir blok zinciri protokolüdür. LUNA token sahipleri, blok zincirini geliştirmek için teklifler önerebilir ve bunlara oy verebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu