HaberlerKripto Para Haberleri

BAE Yetkilileri, BAE’de Kriptoyu Genişletmek İçin Federal Lisanslar Hazırlıyor

Bloomberg kısa süre önce BAE’nin Emirlikler’de kripto dostu bir alan yaratma planlarını, mevcut mevzuatlarını temel alarak ve ülkede faaliyet göstermeye daha fazla VASP’yi (Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları) davet ettiğini bildirdi.

Emirates’i kripto dostu bir ülke Dubai olarak daha da konumlandırmaya yönelik bu planlar, BAE’deki bazı bölgelerin kripto dostu bölgeler haline gelmesini sağlayan mevcut düzenlemeyi takip ediyor. Örneğin Dubai’de yaklaşık 22 kripto platformuna VASP olarak faaliyet gösterme lisansı verildi.

Dubai kısa süre önce, şehrin ilerleyen bir ekonomik sektör olma planlarıyla uyumlu olan küresel şehirde bir ” kripto merkezi ” için yeni bir planın ayrıntılarını açıkladı. Dubai Hükümeti Medya Ofisi, şehrin dijital dönüşümünün bir parçası olan Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde bir kripto merkezi kurma planını açıkladı.

Dikkatinizi Çekebilir: Twitter, ETH’yi Entegre Ediyor

Dubai Hükümeti Medya Ofisi bir açıklamada şunları kaydetti:

“Dubai Dünya Ticaret Merkezi, sektör için çekici bir ortam yaratmak için Dubai’deki özel sektör ve ilgili kuruluşlarla işbirliği yapacak ve yatırımcı koruması, Kara Para Aklamayı Önleme (AML), Terörizmin Finansmanıyla Mücadele (CFT) uyumluluğu için sıkı standartlar uygulayacaktır. ve sınır ötesi anlaşma akışı izleme”

Menkul Kıymetler ve Emtia Otoritesi şu anda ülke genelinde VASP’lerin kurulmasını sağlayacak mevzuatı tamamlama sürecinde ve Binance’in ülke çapında genişlemeye hazır kripto şirketlerinden biri olması bekleniyor.

Bloomberg makalesinde, kripto para birimlerinin düzenleyici genişlemesinin bir parçası olarak, bir BAE yetkilisinin hükümetin kripto madenciliği için bir ekosistem inşa etme niyetinde olduğunu, ancak siber suçlar da dahil olmak üzere kripto madenciliği ile ilgili endişeleri de dikkate aldığını belirttiği bildirildi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu