Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Ayılar kriptoları kucakladıkça Bitcoin 46.126 dolara düştü

Kripto para piyasası Çarşamba günü düşüşe devam etti ve piyasa değeri yüzde 0,4 daha fazla düşerek 2,35 trilyon dolara ulaştı.

En büyük kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı yüzde 0,77 düşüşle 46.126 dolara düştü. Fiyattaki bu düşüşle birlikte en büyük kriptonun piyasa değeri 872 milyar dolara ulaştı.

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ether, yüzde 0,88 düşüşle 3.787 dolara ulaştı. Fiyattaki bu düşüşle birlikte ETH’nin piyasa değeri 445 milyar dolara ulaştı.

Öte yandan, XRP fiyatı yüzde 1,01 düşerek 0,824 dolara ulaştı. XRP’nin piyasa değeri, bu düşüşün ardından 82.4 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Cardano (ADA) fiyatı yüzde 0,45 düşüşle 1,33 dolara ulaştı. Bu düşüşle birlikte piyasa değeri 43,7 milyar dolara ulaştı.

Dikkatinizi Çekebilir: Bugün Kripto Para Fiyatları: Bitcoin, Ethereum hafiften yükseliyor

Bunun ardından Dogecoin (DOGE) fiyatı da yüzde 0.94 düşerek 0.169 dolara ulaştı. Fiyattaki bu düşüşle birlikte DOGE’nin piyasa değeri 22.4 milyar dolara ulaştı.

Piyasa Çarşamba günü olumlu bir notla açıldı ve önceki seansta yeşilde işlem gören kripto para birimleri; bununla birlikte, daha sonra piyasa, kar alma nedeniyle düşüşe geçti.

2021 özet raporuna göre, Çin geçen yıl kriptoyu yasakladığında büyük manşetlerde bulundu, ancak son birkaç yılda dijital para birimini tamamen yasaklayan veya ciddi şekilde kısıtlayan düzinelerce ülke ve yargı alanından yalnızca biri. yıllar. Mısır, Irak, Katar, Umman, Fas, Cezayir, Tunus ve Bangladeş kripto para birimini yasakladı. Cezayir, Bahreyn, Bangladeş ve Bolivya da dahil olmak üzere diğer kırk iki ülke, bankaların kripto ile uğraşma kabiliyetine kısıtlamalar getirerek veya kripto para birimi değişimlerini yasaklayarak dijital para birimlerini dolaylı olarak yasakladı.

Kripto para birimini tamamen veya dolaylı olarak yasaklayan ülke ve yargı bölgelerinin sayısı, kuruluşun konuyla ilgili ilk kez bir rapor yayınladığı 2018’den bu yana iki katından fazla arttı. Kriptoyu yasaklayan bazı hükümetler, kripto para birimlerinin yasadışı kaynaklara para aktarmak için kullanıldığını söyledi ve kriptonun yükselişinin finansal sistemlerini istikrarsızlaştırabileceğini savundu. Tüm hükümetler kriptoyu yasaklamak için harekete geçmese de, çoğu ABD dahil dijital para birimini nasıl düzenleyeceğini araştırıyor.

Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi, daha önce dijital para birimleri için madencilikte liderdi ve hükümetin kriptoya karşı hamleleri, fiyatlar istikrar kazanmadan önce büyük satışlara neden oldu. Çin hükümeti, kripto madenciliğinin çevre ve dolandırıcılık ve kara para aklama için dijital para birimlerini kullanan insanlar üzerindeki etkisinden özellikle endişe duyduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu