HaberlerKripto Para Haberleri

Avustralya, kripto para reklamları nedeniyle Facebook’a dava açtı

Kripto Para Reklamları Nedeniyle Avustralya Neden Facebook'a Dava Açıyor?

Avustralya Tüketici Koruma Komisyonu’na göre Facebook, kripto para birimlerinin sahte reklamlarının görüntülenmesine katkıda bulundu.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Avustralya Tüketici Koruma Komisyonu (ACCC), Facebook’un ana şirketi Meta’ya federal bir dava açtı. Business News Australia bu konuda yazıyor. Komisyona göre , sosyal ağ, ünlü Avustralyalıların imajıyla kripto para birimlerinin sahte reklamlarının gösterilmesini kolaylaştırdı. Aralarında eski Yeni Güney Galler Başbakanı Mike Byrd de vardı.

Rekabet ve Tüketici Komisyonu’ndan (ACCC) gelen dava, Meta’nın tüketici koruma yasasını veya Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC) Yasasını ihlal ettiğini iddia ediyor.

ACCC Başkanı Rod Sims, “Sonuç olarak, Meta platformunda yayınladığı reklamlardan sorumludur” dedi.

Komisyon, Meta’nın işinin önemli bir bölümünün reklam verenlere hedefli reklamlar sağlamak olduğunu belirtiyor. Sims, açılış sayfası ziyaretlerinin Facebook için önemli bir gelir sağladığını belirtiyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Koreli finans şirketi tüm çalışanlarını Metaverse eğitimine gönderdi

ACC’nin Facebook’a dava açmasına neden olan dava, sahte kripto para reklamlarıyla ilgili. Sosyal ağ kullanıcıları reklama tıkladıklarında, medyadaki sahte bir makaleye yönlendirildiler ve bu da katılımcıları kripto düzeninde yanlış bir şekilde gösterdi.

Sims, “Meta, tanınmış kişiler Meta’ya adlarının ve görsellerinin sahte kripto para birimi reklamlarında yer aldığını bildirdikten sonra bile, tanınmış kişilerin yer aldığı sahte reklamları durdurmak için yeterli adım atmadı” dedi.

Sims’e göre, düzenleyici, Facebook’ta reklam vererek 480.000 dolardan fazla miktarda en az bir zimmete para geçirme işlemi kaydetti, ancak ne tür bir reklamın söz konusu olduğu belirsizliğini koruyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu